Zaprzęgnij pozytywne myślenie do zarabiania – ściema czy magia?

 

Autorem jest Kittikun Atsawintarangkul
Autorem jest Kittikun Atsawintarangkul

Czytaj ten artykuł uważnie, bo poznasz w nim prawdziwy SEKRET. Jednak nie będzie to ta tajemnica z filmu „The Secret (Sekret)”. Będzie to coś o wiele WIĘKSZEGO. Coś co naprawdę może zmienić twoje życie na zawsze. Coś co pomoże Ci osiągnąć każdy cel.

Jesteś gotów?

SEKRET, Sekret, sekret. Ludzie cały czas dzisiaj szukają magicznych sposobów na sukces, szczęście osiągnięcie celów. Można to nazywać jak chcesz – Sekret, Magic button, blue print i pewnie jeszcze wiele by się znalazło określeń.

Fakt szukanie tych metod jest bardzo atrakcyjne i ciekawe. Dlaczego?

  • Jeżeli któraś z nich zadziała, to osiągniesz sukces (niestety zwykle nie działa)

  • Wydaje Ci się, że robisz coś produktywnego, bo cały czas szukasz „niezbędnych do sukcesu” informacji (w tym czasie jednak ktoś robi coś co daje PRAWDZIWE efekty)

Dzisiaj jednak nie będzie o magicznych sposobach na sukces, o szukaniu genialnych rozwiązań. Zamiast tego będziesz mógł zgłębić „tajemnice” prawa przyciągania. No dobra może tajemnic nie dostaniesz, jednak z pewnością będą to przydatne wskazówki (jeżeli je wykorzystasz)

Ślepe Pozytywne Myślenie – dokąd prowadzi

Wraz z ekspansją SEKRETU (pozwolisz, że gdy mowa o sekrecie prawa przyciągania, to będę używał tylko wielkiej czcionki, żeby odróżnić ten konkretny sekret od wszystkich innych) pojawiła się idea „Pozytywnego myślenia”.

Nie ukrywam, że ma to pewne dobre skutki. Ja sam dzięki prawie przyciągania znowu uwierzyłem w siebie i zacząłem marzyć (chociaż później przez nie miałem problem z wiarą w siebie). Co prawda poznałem prawo przyciągania w innej książce, jednak SEKRET też miał na mnie duży wpływ gdy go poznałęm.

Dzięki poznaniu SEKRETU możesz zacząć pozytywnie myśleć, wierzyć w siebie, marzyć. To są te pozytywne skutki. Może się okazać, że jakiś cynik, pesymista nagle stwierdzi „świat jest piękny”. Jednak jest też pewne zagrożenie.

Ja po przeczytaniu i obejrzeniu SEKRETU radośnie stwierdziłem „Już nigdy nie będę musiał ciężko pracować hip hip huuurra”. Szczerze, gdy wracam do tego wspomnienia to myślę sobie „What the fuck?”.

Osiągnięcie sukcesu bez ciężkiej pracy jeżeli jest możliwe to jest cholernie trudne i wymaga wiele czasu. Prawdopodobnie większość ludzi Ci powie, że ciężka praca była kluczem w tym co osiągnęli.

Jeżeli do tej pory byłeś gorącym zwolennikiem SEKRETU to wiem co teraz myślisz „Kim ty Ku***a jesteś!? Jak śmiesz tak BLUŹNIĆ? Nie znasz się na niczym”. Też tak myślałem. Jednak mijały kolejne dni, tygodnie, miesiące a ja nie miałem efektów.

Myślę sobie „Co jest kur…? Przecież myślę pozytywnie, nawet czasem coś tam zrobię, dlaczego jeszcze nie jestem milionerem?”. Zrozumiałem, że ślepe pozytywne myślenie, optymistyczny haj nie pomoże w osiągnięciu sukcesu. On sprawia, że nie działasz (bo po co jak osiągniesz sukces bez pracy), nie rozwiązujesz problemów (przecież wystarczy wizualizować sukces, żeby same się rozwiązały), nie rozwijasz się regularnie (przecież wizualizujesz sukces, czy to nie wystarczy?).

Co jest z tym prawem przyciągania?

Jak to jest ono działa, czy nie działa? Nie znam konkretnej, popratej badaniami odpowiedzi. Sam wielokrotnie doświadczyłem jego istnienia, jednocześnie było to w momentach kiedy się tego nie spodziewałem. Robiłem na przykład test piórka (polega na przyciągnięciu do siebie niebieskiego piórka), jednak w momencie rozpoczęcia pomyślałem sobie „żółtego piórka też nigdy nie widziałem”.

Mimo to zgodnie z ćwiczeniem wizualizowałem niebieskie pióro. Minął dzień, drugi, trzeci (z tego co pamiętam miały minąć maksymalnie 72 godziny do znalezienie piórka) i nic. Nagle po kilku tygodniach wychodzę sobie pobiegać za piłką, przechodzę kilka metrów i patrzę a na drodze leży żółte piórko. Kompletnie zapomniałem o tym, że przyciągam je do siebie.

Jednocześnie wiem, że to mógł być ślepy los, przypadek, szczęście, zbieg okoliczności, COKOLWIEK. Dlatego też mam zamiar w najbliższym czasie przeprowadzić kilka eksperymentów i doświadczeń z prawem przyciągania.

To tyle moich wniosków na temat tego czy ono działa czy nie. Jednocześnie w prawie przyciągania według mnie (możesz się z tym nie zgodzić, jednak zanim to zanegujesz (lub potwierdzisz) zastanów się nad tym) kluczem do tego by ono przyciągało jest własne działanie.

Tutaj można przytoczyć historię w której mężczyzna codziennie wizualizował to, że wygrywa w totka, jednak nigdy w życiu nie puścił losu. Przez to nawet nie dał sobie możliwości by zadziałało.

Tak jest właśnie z większością ludzi – wizualizują sukces, wizualizują zawzięcie jednak nie dają nawet możliwości zadziałania prawa przyciągania, bo nie robią pierwszego kroku.

To tyle wniosków o prawie przyciągania. Teraz czas na coś ważniejszego, bo wizualizować możesz sobie wieczorami, co sobotę, kiedy chcesz. Jednak to jak myślisz ma również ogromny wpływ na twój sukces.

3 Rodzaje myślenia

Na podstawie własnych obserwacji zauważyłem, że u ludzi (a głównie u siebie bo nie wiem co myślą inni) istnieją 3 główne wzorce myślenia:

Autorem jest   ddpavumba
Autorem jest ddpavumba
  • Pesymistyczne (nie uda mi się, jestem do dupy, nie ma szans) – czasem jest nazywane realistycznym

  • Ślepo-pozytywne (osiągnę sukces bez działania, problemy same się rozwiążą)

  • Pozytywno-aktywne (osiągnę sukces działając, mogę wszystko, sukces jest w zasięgu moich możliwości, wszystko mogę przekuć w sukces)

Skutkiem pierwszego sposobu myślenia jest prawdopodobnie to, ze ktoś nawet nie spróbuje. W końcu po co gdy nie ma szans. A samospełniająca się przepowiednia sprawi, że nawet gdy zacznie to będzie sabotował swoje działania.

*W ramach wyjaśnienia. Mówiąc samospełniająca się przepowiednia mam na myśli to, że ludzie dążą do tego by być spójni z tym co o sobie myślą (a nie do tego, że świat nagle zacznie w Ciebie rzucać kałem, bo źle myślisz).

Po prostu bardzo często jest, że gdy ktoś myśli „jestem skazany na porażkę” zauważy porażkę w tym co ktoś inny uznał by za sukces (np. zaprosił do programu partnerskiego 99 osób w miesiącu, a nie 100 jak sobie zaplanował). Ponadto często nasza podświadomość dąży do tego by się przekonania sprawdziły, przez co dopasowuje nasze działania, decyzje oraz interpretację świata do nich (Uśmiechał się do mnie przez 2 sekundy, a normalnie robi to przez 3-4 – na pewno jest obrażony).

Skutkiem drugiego myślenia jest to, ze ktoś spróbuje jednak prawdopodobnie mu nie wyjdzie. Tutaj zabraknie działania, które jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Wiele osób (w pełni się z nimi zgadzam) potwierdza, że do osiągnięcia sukcesu potrzebna jest ciężka praca. Ten sposób myślenia zapomina o niej, lub świadomie ją odrzuca. Można powiedzieć, że te osoby są w pewnym stanie upojenia myślowego i są oderwane od rzeczywistości. (Jeżeli takie znasz, to wyślij im ten wpis, może zainspirować ich do zmiany).

Trzecie myślenie daje największe szanse (uwaga – szanse, bo nic nie gwarantuje Ci sukcesu) na osiągnięcie celów, marzeń, sukcesu. Dlatego, że masz nastawienie, które pomoże Ci zmienić wszystko na sukces (oczywiście po odpowiednim zaangażowaniu), do tego odpowiednie filtry umysłowe pomogą Ci znaleźć okazje tam gdzie inni jej nie zauważą i prawdopodobnie będziesz się stale i aktywnie rozwijał.

I w sumie to tyle – 3 mindsety. Możesz wybrać każdy z nich i w ten sposób ustalić swoje podejście do życia, sukcesu, do wszystkiego – zarabiania przez internet, pisania bloga np. (nigdy nie uda mi się napisać bloga, lub luz – 1 wpis będę pisał 10 minut i po miesiącu podbiję niszę, lub jeżeli będę pracował i rozwijał się to osiągnę sukces).

Zastanów się czego chcesz od życia. I na koniec jeszcze jedna uwaga – drugi sposób myślenia jest cholernie, ale to CHOLERNIE przyjemny. To pewnego rodzaju narkotyki, które sam sobie aplikujesz. Niestety bardzo często ten sposób myślenia nie daje efektów i Ty jedynie zostajesz upojony swoimi myślami.

Jednocześnie trzeci styl myślenia może być na początku nieprzyjemny i powodować nawet lekki ból. Jednak w długoterminowej perspektywie jest dużo, dużo, dużo skuteczniejszy, lepszy i efektywny.

Dlatego zastanów się który z tych mindsetów chcesz zastosować i wprowadzić u siebie.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge