Załóż darmowy wielokrotny autoresponder freebot

Wielokrotny autoresponder dzisiaj jest podstawą zarabiania przez internet. Dawniej był to przywilej dla nielicznych, dzisiaj konieczność jeżeli chcesz zarabiać prawdziwe pieniądze.

Jednocześnie co to jest autoresponder? Często mówi się, że jest to twój pracownik pracujący za Ciebie 24 godziny na dobę. Jednak według mnie ta definicja jest naciągnięta. Gdyby autoresponder był pracownikiem, to powiedziałbyś mu co ma robić i by wykonywał twoje zadania.

Natomiast żeby wykorzystać autoresponder Ty musisz go przygotować. Jednak prawdą jest, że jeżeli raz go przygotujesz, to potem działa on non stop bez twojej integracji. Wtedy staje się w pełni automatyczny i działa 24 godziny na dobę. Żeby tak było musisz najpierw go przygotować. Jednak

Po co ci w ogóle wielokrotny autoresponder?

Po co masz się męczyć z konfigurowaniem jakieś programu? Po co masz przeznaczać na to czas? Cóż, korzyści z posiadania autorespondera jest wiele. Tylko najważniejsze (według mnie) z nich:

 • Nie musisz wielokrotnie powtarzać tych samych działań, lecz wykonujesz pracę raz, to sprawia, że
 • Praca staje się automatyczna i Ty możesz skupić się na tym by zrobić dobrze swoje rzeczy, zamiast na tym by je w ogóle zrobić
 • Możesz go wykorzystać do budowania relacji. Dzisiaj w internecie relacje to podstawa, a e-mail jest jednym z najefektywniejszych narzędzi do tego
 • Możesz uniezależnić się od google, Facebooka, bloga – masz bazę swoich odbiorców, z którą możesz się skontaktować zawsze kiedy chcesz

To kilka podstawowych korzyści. Zastanów się jak możesz je wykorzystać by twoje zarabianie przez internet było skuteczniejsze i przyjemniejsze. Zastanów się jak możesz wykorzystać te korzyści u siebie.

Gdzie założyć darmowy autoresponder

Dzisiaj znam tylko jedno miejsce gdzie możesz założyć w pełni darmowy autoresponder, jest to freebot. Dawniej był jeszcze benefiter, jednak od pewnego czasu jest dostępny tylko w wersji płatnej.

Dlatego jeżeli nie interesuje Ciebie inwestowanie w płatny autoresponder (tych jest cała masa – wcześniej wspomniany benefiter, getresponse, implebot, autoresponder GVO), to zostaje Ci freebot.

Mimo że jest on darmowy to ma jedną bardzo ważną zaletę – co-reg. Pozwala on zyskać wiele nowych subskrybentów praktycznie nic nie robiąc.

Na start polecam Ci freebota. Gdy twoja lista urośnie, zaczniesz mieć efekty to wtedy zainwestuj w płatny autoresponder (jeżeli będziesz chciał). Na początek freebot powinien spełnić twoje wymagania (ma kilka ograniczeń, jednak da się z nimi żyć).

Jak założyć autoresponder?

Dla części osób założenie autorespondera to może być kłopot. Dlatego też stworzyłem dla Ciebie instrukcję ze zdjęciami jak krok po kroku założyć autoresponder. Ponadto pod tą instrukcją znajdziesz jeszcze dokładniejsze informacje jak wypełnić niektóre pola.

Przechodzisz do strony freebot.pl i zjeżdżasz na sam dół. Tam masz formularz do wypełnienia (taki jak na zdjęciu poniżej). Chyba nie muszę nic objaśniać, bo jest wszystko jasno wyjaśnione co, gdzie wpisać.

zjedź na sam dół na stronie głównej
zjedź na sam dół na stronie głównej

Gdy wypełnisz formularz rejestracji to otrzymasz maila, w którym będziesz miał link aktywacyjny. Musisz wejść w ten link, żeby aktywować konto, wtedy pojawi się takie okno:

 

potwierdzenie założenia konta i zalogowanie się
potwierdzenie założenia konta i zalogowanie się

Potem możesz przejść do strony logowania freebot.pl/panel, na niej podajesz adres e-mail i hasło, które wpisałeś do formularza podczas rejestracji.

zaloguj się do swojego konta
zaloguj się do swojego konta

Teraz przechodzimy przez proces konfiguracji. Na początku jesteś informowany o tym, co będziesz musiał zrobić, więc klikasz dalej. W drugim okienku jesteś zapoznawany z zasadami funkcjonowania strony freebot. Jest to dosyć długie. Klikasz w przycisk pokazany niżej na zdjęciu „Akceptuję te warunki”. 

zaakceptuj warunki żeby móc używać autorespondera
zaakceptuj warunki żeby móc używać autorespondera

W następnym kroku wpisujesz to jak chcesz by nazywała się twoja lista.

Ustal nazwę swojej listy

W kolejnym uzupełniasz pole od, czyli jak chcesz by odbiorcy otrzymywali twoją nazwę w e-mailu.

Ustal jak będzie widział Ciebie odbiorca
Ustal jak będzie widział Ciebie odbiorca

Potem jeszcze uzupełniasz link do polityki prywatności. Co prawda nie jest to obowiązkowe, jednak dobrze jest o tą politykę zadbać.

Podaj link do polityki prywatności
Podaj link do polityki prywatności

Obiecana lista rzeczy, na które warto zwrócić uwagę w autoresponderze:

Nazwa listy

Z tego co zauważyłem, to nazwa listy jest również tym co wyświetla się nad opisem co-reg (jednak nie jestem tego pewien). To sprawia, że dodatkowo warto zwrócić na nią szczególną uwagę. Od kiedy to zauważyłem, to przestałem stosować zwykłą nazwę produktu, kursu.

Warto w nazwie listy zawrzeć korzyść. Jednocześnie powinna być ona maksymalnie precyzyjna i krótka.

Pole nadawcy

Polecam tutaj użycie swojego imienia i nazwiska. W ten sposób będziesz tworzył swoją markę. Po prostu przemyśl czego chcesz używać i postaraj się nigdy tego nie zmieniać.

Ustawienie co-reg

Po przejściu do ustawień i zakładki co-reg będziesz mógł skorzystać z korejestracji. Jest to potężne narzędzie, ponieważ pozwala zyskać wielu subskrybentów. Według mnie w opisie najlepiej jest użyć mocnej i precyzyjnej korzyści. Z naciskiem na precyzyjność. Ponadto dobrze jest zwrócić się bezpośrednio do odbiorcy, tak by poczuł się, że piszesz do niego.

Co-reg to świetne narzędzie pozwalające zyskać dodatkową ilość subskrybentów bez pracy. Dlaczego miałbyś z tego nie korzystać skoro jest taka możliwość?

To są najważniejsze rzeczy jeżeli chodzi o zakładanie autorespondera freebot. Jak widzisz to nic trudnego. Potem tylko regularnie pisz bloga i uzupełniaj kolejki maili, tak żebyś stale budował swoją listę i utrzymywał z nią relacje.

18 thoughts on “Załóż darmowy wielokrotny autoresponder freebot

 1. Dokładnie, autoresponder to podstawa przy marketingu internetowym i śmiem nawet twierdzić, że to rozwiązania wciąż bardziej godne uwagi niż portale społecznościowe. Na początku darmowy freebot na pewno jest ok, ale oszczędzanie na działaniach marketingowych rzadko jest dobrym rozwiązaniem, więc najlepiej z góry uwzględnić zakup płatnej licencji. Poza tym warto nastawić się na przesyłanie wartościowych treści, najlepiej już na starcie zainwestować w / napisać poradnik, kilka krótkich lekcji itp dotyczący inwestowania, tabletów, kulinarów czy w jakim tam temacie działamy. Wtedy szanse na szybką budowę dużej bazy zdecydowanie rosną, no i jestesmy w stanie utrzymać zainteresowanie odbiorcy na dłużej.
  Marcin ostatnio opublikował…Tablet Kiano Slim Tab 8 – recenzja, opinie, dane techniczne

  1. Ostatnio czytałem raport, że e-mail marketing jest cały czas bardziej skuteczny do utrzymywania relacji i sprzedaży niż media społecznościowe. Jednak będzie on skuteczny tylko jeżeli zapewnimy wartościowe treści, może to być tak jak napisałeś w komentarzu poradnik, lub krótkie lekcje.

   1. Trochę po czasie zobaczyłem odpowiedź;) Nie widziałem nigdy raportu na ten temat, raczej sformułowame taką opinię na podstawie własnych doświadczeń i opinii znajomych. Ale cieszę się, że intuicja mnie nie zawiodła. Mail jest chyba nadal uważany za bardzeij „poważną” formę kontaktu. W końcu z klientami / zleceniodawcami / partnerami biznesowymi nie gadamy prezz FB. Mail jednak nadal ma w sobie jakiś autorytet poczty;) Choć to oczywiśćie tylko taka moja luźna interpretacja.
    Marcin ostatnio opublikował…Tablet GoClever Quantum 785 – recenzja, opinie, dane techniczne

    1. Teoretycznie można załatwiać sprawy biznesowe przez facebooka, jednak nie brzmi to zbyt dobrze. Kojarzy mi się to z osobami, które spamują na swoich tablicach linkami partnerskimi.

     W sumie do maili mam podobne podejście 😀 Na FB to przelecę przez aktualności, kliknę kilka linków i wychodzę. Nie chce mi się czytać wszystkich newsów, przyzwyczaiłem się, że często są tam śmieci. A do podchodzę w ten sposób, że jak ktoś mi już wysłał maila to jest to coś ważnego. Jeżeli nie jest i to się powtarza, to wypisuje się z listy adresowej, bądź ustawiam filtr by wiadomości trafiały do spamu.
     Hubert Oleszczuk ostatnio opublikował…Pułapka planowania – błąd przez który nie masz efektów

 2. Sporo ciekawych informacji Hubert. Zgadzam się w 100%, autoresponder jest świetną metodą do budowania relacji z odwiedzającymi stronę. Chyba jedną z najlepszych obok podcastu i wideo. Nawet naprawdę duże i popularne serwisy, np linkedin i twitter, również z niego korzystają. Czasy się zmieniają, różne technologie i nowinki przychodzą i odchodzą a ludzie nadal codziennie sprawdzają i czytają swoje maile. Dodatkowy bonus to możliwość jednorazowego zgrania całego cyklu i wprowadzania tylko niewielkich zmian albo w ogóle pozostawienia go bez zmian, wszystko wysyła się zupełnie automatycznie. Sam korzystam z mailchimpa, który akurat za autoresponder karze sobie płacić ale nie są to jakieś wysokie kwoty więc a programik jest łatwy i intuicyjny w obsłudze, więc sobie go chwalę… Innym problemem jest jak zachęcić ludzi do subskrybowania, ale chyba też o tym gdzieś pisałeś?
  Paweł ostatnio opublikował…Sprawdzone sposoby oszczędzania pieniędzy w UK

 3. Czy korejestracja jeszcze działa? Stoję przed wyborem autorespondera, waham się między Implebotem (kusi coreg, ale nie wiem czy warto dla niego iść w nieco przestarzałego implebota), pername.pl i freshmail.pl. Mógłbyś coś doradzić?
  Tomek ostatnio opublikował…Wiecznie Żywy

  1. Korejestracja jak najbardziej cały czas działa 😉 Nie słyszałem również nic o tym, żeby miała w najbliższym czasie przestać działać.
   Jeżeli chodzi o pername.pl – nie korzystałem w ogóle. Słyszałem o nim dawno temu i dopiero Ty mi o nim przypomniałeś. Także, nie jestem w stanie doradzić.
   A freshmail,pl – zaletą jest to, że na początku masz za darmo, więc możesz sprawdzić czy Ci się podoba. Ja założyłem konto, o ile dobrze pamiętam zniechęciłem się sposobem edytowania szablonu wiadomości. Nie podobał mi się żaden z domyślnych i chciałem, któryś zmodyfikować, jednak nie potrafiłem zrobić tego co chciałem. Od tamtej pory nie używałem freshmaila.
   Jednak przed chwilą zalogowałem się na swoje konto i ma on więcej funkcji niż implebot. Ponadto wydaje się być łatwiejszy w obsłudze.

   To tyle jeżeli chodzi o moją przygodę z autoresponderami. Natomiast jeżeli zastanawiasz się, który wybrać, to:
   1. Załóż konto na freebocie i dodaj opis co-reg (być może będziesz mógł to zrobić dopiero po 24 godzinach). Na początek dostajesz 100 punktów, więc możesz je śmiało wykorzystać na testy. W ten sposób zobaczysz ile osób Ci się zapisuje na każde 100 punktów.
   Przy okazji zobacz jak Ci się korzysta z tego darmowego autorespondera. Implebot obsługuje się bardzo podobnie, ma tylko kilka dodatkowych funkcji.
   2. Załóż konto na freshmail i zobacz jak Ci się korzysta z tego narzędzia.
   Gdy już sprawdzisz oba, to wybierz ten, który bardziej Ci się podoba.
   Hubert Oleszczuk ostatnio opublikował…Biznes w S7 – czy jest dla Ciebie? Dowiedz sie jak wygląda i podejmij decyzję

 4. Dzień dobry. Reprezentuje system MailerLite.pl. Jeżeli mogę zasugerować nasz system do wielokrotnych autoresponderów, to proszę o jego rozważenie, jeżeli potrzebujecie Państwo odpowiedzi na pytania to chętnie odpowiem.

 5. Jeśli ktoś jest jeszcze nie zdecydowany, to dodaję od siebie „plus” dla autoresponderów. Używam od paru lat przy każdym projekcie, dla mnie to (w sensie mailing) i youtube to dwa najskuteczniejsze narzędzia. Za to mniej z jakiegoś powodu sprawdza się Facebook i inne portale społecznościowe.

  1. Facebook od pewnego czasu ogranicza zasięg postów. Część youtuberów też narzeka na to, że youtube nie zawsze wyświetla filmy w subboxie.
   Natomiast autoresponder ma to do siebie, że jeżeli jakiś przestanie poprawnie wysyłać maile, to zawsze można przenieść bazę na inny. Natomiast z poczty prędko ludzie nie przestaną korzystać 😉
   Hubert Oleszczuk ostatnio opublikował…Jak przełamać strach, który pojawia się w drodze do celów?

 6. Tak, też słyszałem o tym ograniczaniu zasięgu. Osobiście na FB działam regularnie od ok 1,5 roku i szczerze mówiąc w tym okresie nie zauważyłem jakiś większych zmian – być może wczesniej było lepiej. Inna sprawa, że dostałem do prowadzenia fanpage’e które miały już kupione lajki a to niestety dodatkowy strzał w kolano, jeśli chodzi o zasięg postów (w dłuższej perspektywie). Co do poczty – fakt, na razie nie widać na horyzoncie alternatywnego rozwiązania (a nawet trudno sobie takie wyobrazić). Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge