Jak wybrać hosting idealny dla Ciebie? – strategia krok po kroku

Autorem jest renjith krishnan
Autorem jest renjith krishnan

Jak wybrać hosting? – to pytanie zadaje sobie wiele osób. W końcu od hostingu zależy masa rzeczy. Szybkość bloga, czas w którym będzie dostępny, oraz ilość treści, którą możesz na nim umieścić zależy od niego.

Ofert hostingowych jest cała masa – morze obfitości. Można wybierać z ogromnej ilości ofert. To z jednej strony rewelacyjna wiadomość – możesz wybrać coś dopasowanego do Ciebie. Jednak z drugiej strony nowy użytkownik jest zasypany i ciężko jest mu coś wybrać hosting. Zwłaszcza, że każda osoba chwali coś innego.

Dlatego też powstał ten wpis, w którym dowiesz się krok po kroku

Jak wybrać hosting dopasowany do Ciebie

To jest najważniejsze zadanie dla Ciebie. W końcu nie potrzebujesz jakiegoś hostingu. Oczywiście możesz wziąć pierwszy lepszy, jednak najlepszy byłby hosting dobrany do Ciebie i twoich potrzeb. Tylko tyle i aż tyle. Jak to zrobić? Przejdź przez proces wybierania hostingu:

 1. Określ swoje potrzeby

Zastanów się po co chcesz zaistnieć w internecie. Chcesz zarabiać przez internet i osiągnąć wolność finansową dzięki niemu, chcesz dorobić do pensji, czy może po prostu dzielić się z innymi swoim życiem, swoją pasją.

Może się okazać, że platforma wordpress.com jest dla Ciebie świetnym wyborem (bo nie chcesz zarabiać przez internet). Jednak może się okazać, że potrzebujesz własnej domeny i hostingu, bo nie chcesz bawić się w e-biznes, tylko działać na poważnie.

 1. Określ swoje możliwości inwestycji

Zastanów się ile możesz maksymalnie zainwestować w swoją stronę. To jest ważny filtr hostingów, jeżeli możesz wydać maksymalnie 500 złotych na rok, to od razu odrzucisz oferty, które są droższe. Dodatkowo zastanów się czy wolisz płacić mniejsze sumy co miesiąc, czy jedną większą raz na rok.

 1. Poszukaj hostingów

Tutaj nie ma jakichś cudownych sposobów. Żeby znaleźć oferty hostingowe, po prostu rozejrzyj się po ofertach hostingowych dostępnych na rynku. Masz możliwości:

a) poszukać poprzez google

b) poszukać w wyszukiwarce hostingów

c) spytać się kogoś z otoczenia, lub zapytać się w internecie

 1. Zapoznaj się z ofertami

Gdy już wybierzesz kilka ofert hostingowych, to sprawdź je. Przede wszystkim sprawdź jakie są parametry techniczne (transfer, pojemność, dostępność itd.). Oraz najważniejsze – poszukaj opinii na jego temat w internecie. Często opinie powiedzą Ci więcej niż jego dane.

Co polecam?

Od siebie mogę polecić Ci dwa hostingi:

linuxpl.com – świetny i tani hosting. Bardzo szybka pomoc. Korzystałem z niego przez rok, jednak przeniosłem się na

Gvopolska.com – super hosting, teraz korzystam. Świetnie motywuje do działania (bo musisz płacić co miesiąc, a nie tak jak w większości przypadków co rok). Jeżeli chcesz zarabiać przez internet to szczerze polecam (ze względu na motywację oraz program partnerski). Hosting również oferuje szybką pomoc i dobre parametry. 

A Ty jakiego hostingu używasz? Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzu

4 thoughts on “Jak wybrać hosting idealny dla Ciebie? – strategia krok po kroku

 1. Jeśli chcesz zbudować coś większego w sieci to proponuję skorzystać z firmy, która jest Tobie w stanie zaoferować odpowiednią przepustowośći transfer. Dla takiego mniejszego bloga jak mój wystarcza mi GVO. Ogólnie rzecz biorąc można tam nie tylko „trzymać” swoje witryny, ale i korzystać z autorespondera i wielu, wielu innych rzeczy. Nie wspominam już o świetnej ofercie współpracy z GVO.

  1. Dzięki za komentarz 🙂

   Zgadzam się, że GVO oferuje świetne możliwości, nie tylko jeżeli chodzi o hosting. Tylko zastanawiam się czemu uważasz, że hosting GVO jest dla mniejszego bloga? Spokojnie jest w stanie utrzymać również większe witryny.

 2. Moim zdaniem nie tyle hosting jest ważny, co własna domena. Nie można o tym zapomnieć. Największym błędem bowiem jest prowadzenie bloga w darmowej subdomenie hostingu. Nie dość że nie możemy z tego hostingu zrezygnować, bo będzie się to wiązało ze zmianą adresu naszego bloga, to jeszcze hosting może zakończyć działalność co również sprawi że starannie rozwijany blog zniknie z dnia na dzień.
  Agata ostatnio opublikował…Lovran

  1. Domena jest bardzo ważna. Jednak hosting odgrywa istotną rolę m.in. w czasie ładowania się strony.
   Sam przekonałem się o tym na przykładzie GVO – wybrałem kiedyś ten hosting, bo wierzyłem w słowa marketingowych guru, że jest najlepszy. Natomiast potem zmieniłem na linuxpl.com i bez żadnej dodatkowej optymalizacji zyskałem dwu, albo i trzykrotne przyśpieszenie strony.
   Hubert Oleszczuk ostatnio opublikował…#1 17-miesięczne wyzwanie czas zacząć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge