What Would Seth Godin Do (WWSGD) i budowa listy adresowej

Budowa listy adresowej to w dzisiejszych czasach podstawa zarabiania przez internet i twojego biznesu online. Praktycznie nie ma znaczenia w jakiej branży działasz – lista adresowa zawsze jest w stanie zwiększyć twoje dochody.

Jednocześnie ogromna liczba osób ma problem z budowaniem listy adresowej. Temat tego jak budować listę adresową poruszyłem we wpisie jak budować listę adresową na blogu. Mogłeś poznać tam między innymi sposób wyświetlania kodu HTML nad wpisem i umieszczenie w nim linku do squeeze page. Ten sposób możesz dokonać za pomocą wtyczki What Would Seth Godin Do (WWSGD)

Czym właściwie jest What Would Seth Godin Do

Wtyczka ta dodaje kod html nad, lub pod każdym twoim wpisem, albo wpisem i stroną (Za wyjątkiem tych, które ręcznie wykluczysz). W kodzie html możesz umieścić to na co masz ochotę, czyli m.in. tekst, link, obrazek.

To sprawia, że możesz wykorzystać wtyczkę What Would Seth Godin Do do budowy listy adresowej w prosty sposób. Dodajesz do niej opis zachęcający do kliknięcia w link, oraz sam link do squeeze page. W ten sposób każdy kto będzie czytał twój wpis, będzie również zachęcony do przejścia, do twojej strony lądowania.

Możliwości wtyczki What Would Seth Godin Do

Jak już wspomniałem, we wtyczce używasz kodu HTML, więc wszystko co możesz zrobić w nim, będziesz mógł zrobić i we wtyczce (albo przynajmniej prawie wszystko). Dlatego jest ona uniwersalna, możesz dodać tam tekst, obrazek, pogrubienie, kursywę, link – wszystko na co masz ochotę.

Kod, który napiszesz może się wyświetlać nad, lub pod wpisem i stroną (lub samym wpisem jeżeli nie chcesz mieć tego kodu na stronach). Jest też opcja, że będzie się wyświetlał wszędzie tam gdzie wstawisz specjalny kod.

Najciekawszą możliwością wtyczki What Would Seth Godin Do, jest według mnie możliwość zdefiniowania dwóch różnych wersji kodu dla nowych odbiorców i dla tych powracających. Możesz np. ustalić, że każdy kto wróci na twoją stronę więcej niż 10 razy będzie otrzymywał inną wiadomość.

Jak skonfigurować wtyczkę What Would Seth Godin Do

Pobierasz wtyczkę z tego adresu, lub wpisujesz What Would Seth Godin Do do wyszukiwarki wtyczek wordpress.

Następnie instalujesz wtyczkę tak jak zostało to opisane we wpisie jak zainstalować wtyczkę wordpress.

Potem przechodzisz do konfirugracji wtyczki i tam wpisujesz swój kod html. Jeżeli nie znasz żadnych komend, to tutaj znajdziesz podstawowe:

<p></p> – akapit

<b></b> – pogrubienie

<i></i> – kursywa

<a href=”http://tuadresstrony.pl”>tu to co ma się wyświetlić</a> – link

<img src=”http://adresdoobrazka” alt=”opis alternatywny” /> – wstawienie obrazka

Poniżej masz screen z opisanymi wszystkimi funkcjami wtyczki What Would Seth Godin Do:

Tutaj znajdziesz wszystkie ustawienia wtyczki What Would Seth Godin Do opisane
Tutaj znajdziesz wszystkie ustawienia wtyczki What Would Seth Godin Do opisane

Oczywiście kod HTML ma większe możliwości, jednak według mnie za pomocą powyższych jesteś w stanie zrobić wystarczająco dużo. Pamiętaj, ze nie ma co przesadzać z efektami, które umieszczasz w swoim kodzie, bo wtedy zamiast przyciągać będzie on odpychać.

Teraz już tylko decyzujesz, czy dla powracających i nowych obriorców ma być pokazywany ten sam kod czy inny. A ostatnia rzeczą do zdefiniowania jest to gdzie ma być wyświetlany ten kod. Używam słowa kod, ale oczywiście on będzie zmieniony na tekst, obrazek, lub to co w nim umieścisz i tylko to będzie się wyświetlało.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge