Wakacyjna praca? A może wakacyjny e-biznes!

Autorem jest photostock
Autorem jest photostock

Niedawno w internecie można było zaobserwować wielki boom na wpisy na temat wakacyjnej pracy. W końcu wakacje to okres w którym można odpocząć, ale można też sobie dorobić. Prawdopodobnie stąd pojawiło się sporo wpisów pod tytułem „wakacyjna praca”.

Wakacyjna praca – a może wakacyjny biznes?

Czytając te wszystkie artykuły wpadłem na alternatywne rozwiązanie – zamiast skupiać się na wakacyjnej pracy skup się na wakacyjnym biznesie. To idealny moment by stworzyć fundamenty biznesu, a dokładniej e-biznesu czyli zarabiania przez internet.

Co prawda w ten sposób prawdopodobnie nie zarobisz tyle co inni przez wakacje, jednak będziesz miał fundamenty czegoś, co pozwoli Ci na zarobienie większych pieniędzy w przyszłości. Tak naprawdę od Ciebie zależy czy wolisz szybką jednorazową kasę, czy może mniejszą, ale z perspektywami na dawanie dużych dochodów w przyszłości.

Nie mam zamiaru Ciebie tu nakręcać, że to najlepszy sposób na wakacje i zarabianie. Każdy potrzebuje czegoś innego. Żebyś mógł podjąć świadomą decyzję opiszę tutaj wady i zalety rozpoczęcia biznesu w wakacje.

Wady wakacyjnego biznesu

Prawdopodobnie zarobisz mniej, niż Ci którzy pójdą do wakacyjnej pracy. Co prawda są szanse na to, że zarobisz więcej, jednak jeżeli nie zarabiałeś do tej pory przez internet to bezpiecznie jest założyć, że zarobisz mniej.

Po drugie wiele osób uważa, że zarabianie przez internet w wakacje jest dużo trudniejsze, bo zapisuje się mniej osób niż w inne miesiące. Wszyscy są na wakacjach i mało kto myśli o tym by zabezpieczyć swoją przyszłość. I jest w tym sporo racji – w wakacje ludzie myślą głównie o zabawie.

Po trzecie mało kto chce pracować. To sprawia, że nawet jeżeli ktoś myśli o biznesie to prawdopodobnie odłoży jego stworzenie na późniejszy okres.

To według mnie trzy główne wady tego rozwiązania. Zarabianie przez internet w wakacje jest po prostu utrudnione. Nie sprzyjają temu warunki zewnętrzne a do tego ludzie nie są tak chętni do współpracy

Zalety wakacyjnego biznesu

Poza wadami wakacyjny biznes ma również zalety:

  1. W czasie gdy twoja przyszła (a może i obecna) konkurencja śpi Ty tworzysz fundamenty swojego internetowego imperium. To sprawia, że gdy skończy się wakacyjny okres Ty będziesz już miał doświadczenie i dużą wiedzę, a Ci którzy dopiero będą zaczynać będą za Tobą w tyle.

  2. Gdy wzrośnie zainteresowanie innych zarabianiem przez internet Ty już będziesz działał i miał szanse przyciągnąć ich do siebie. Oni będą dopiero chcieli się nauczyć raczkować, a Ty już dawno będziesz miał za sobą pierwsze kroki.

  3. Nauczysz się pracować w niesprzyjających warunkach. Dzięki temu w odpowiednich warunkach twoja skuteczność wzrośnie.

  4. Najzwyczajniej w świecie nie zmarnujesz czasu. Jeżeli zarabianie przez internet to jest twój cel, to i tak kiedyś zaczniesz to robić. Otwierając biznes wakacyjny po prostu pokonasz wymówki i nie będziesz czekał kolejnych dwóch miesięcy na rozpoczęcie zarabiania.

Podsumowanie pomysłu na wakacyjny biznes

To czy w wakacje zaczniesz swój e-biznes, czy postawisz na wakacyjną pracę, czy też zaczniesz odpoczywać – decyzję pozostawiam Tobie. Zastanów się co jest najlepsze dla Ciebie. Jeżeli chcesz zacząć teraz i jesienią przegonić swoją konkurencję, która będzie dopiero zaczynać – polecam Ci start z tym systemem wsparcia.

A w komentarzu podziel się tym co Ty sądzisz o zaczynaniu e-biznesu w wakacje.

6 thoughts on “Wakacyjna praca? A może wakacyjny e-biznes!

  1. Wakacje to czas, w którym wzrasta zapotrzebowania na pracowników sezonowych. Jednak w aspekcie założenia własnego biznesu, jeszcze nie rozważałam tego tematu. A być może to dobry pomysł również dla mnie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge