Szablony wordpress – jak wybrać najlepszy na twojego bloga?

Wordpress oferuje wiele świetnych szablonów
WordPress oferuje wiele świetnych szablonów

Wybór szablonu wordpress to jedna z pierwszych (i najważniejszych) rzeczy, które musisz zrobić tuż po zainstalowaniu swojego bloga. Jest to pierwsza rzecz na którą zwrócą uwagę ludzie wchodzący na twoją stronę. Od niej tak naprawdę wszystko zależy. Tylko niewielka ilość osób przełamie się, jeżeli szablon im się nie spodoba.

Dlaczego odpowiedni szablon jest tak istotny?

  • Czytelnicy podejmują decyzję o tym czy zostać na stronie, czy iść dalej w kilka sekund. A największy wpływ na ich ocenę ma właśnie wygląd
  • Od szablonu zależy to jak będziesz postrzegany w długoterminowej perspektywie – przy złym szablonie ciężko będzie stworzyć dobra markę i utrzymać ruch
  • Od szablonu zależy funkcjonalność twojego bloga. Niektóre szablony są dużo trudniejsze w obsłudze dla czytelników niż inne.

To są moim zdaniem najbardziej istotne powody, żeby poświęcić trochę czasu i wybrać dobry szablon wordpress.

Na co zmienić uwagę wybierając szablon?

Po pierwsze kolorystyka. Jest to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy. Niektóre kolory działają lepiej, niż inne. Zresztą zastanów się – co powiedziałbyś o różowym blogu na temat e-biznesu? Teoretycznie nie ma w tym nic złego. Jednak żyjemy w społeczeństwie, które ma określone ramy i zasady. Możesz z nimi walczyć, jednak prościej jest je wykorzystać i się dostosować. Dlatego zastanów się jaka powinna być kolorystyka twojego bloga.

Po drugie układ treści. Zastanów się czy wolisz mieć menu boczne po lewej, czy prawej stronie. A może w ogóle nie chcesz go mieć. Zastanów się ile chcesz mieć menu na górze.

Po trzecie strona główna bloga. Jak chcesz by wyglądały na niej wpisy. Mają się pokazywać całe, czy tylko fragment? A może samo zdjęcie z linkiem do wpisu?

Po czwarte zwróć uwagę na to czy są reklamy. Niektóre szablony są darmowe, jednak dopóki nie wykupisz wersji premium ot na twojej stronie są dodane reklamy, których nie możesz usunąc.

Zwróć uwagę przede wszystkim na te cztery aspekty. Jak one się zgadzają to po prostu oceń czy szablon jest ładny, czy budzi w Tobie dobre uczucia. Możesz również poprosić o ocenę inne osoby.

Skąd wziąć darmowe szablony wordpress?

Możliwości masz wiele, tak naprawdę wystarczy, że wpiszesz w google „darmowe szablony wordpress”. Od siebie mogę polecić trzy źródła (aktualizacja linków 16 wrzesień 2015):

http://www.designsrazzi.com/wordpress-themes/ (w tym linku znajdziesz wiele „spisów” szablonów wordpress. Zarówno płatnych i darmowych. Jeżeli interesują Ciebie darmowe szablony wordpress to szukaj tytułów ze słowem „free”)

https://colorlib.com/wp/free-wordpress-themes/

http://www.themesbase.com/WordPress-Templates/

http://www.templatemonster.com/pl/free-templates/

A i najważniejsze – skorzystaj również z wyszukiwarki, którą masz gdy wejdziesz w menu „Zainstaluj motywy”. Na niej również znajdziesz ogromną liczbę darmowych szablonów wordpress.

 

2 thoughts on “Szablony wordpress – jak wybrać najlepszy na twojego bloga?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge