Rola motywacji w zarabianiu przez internet

Motywacja i dobre samopoczucie są istotne jeżeli mówimy o sukcesie finansowym

Motywacja przez wiele osób jest uważana jako element niezbędny, żeby osiągnąć sukces. Opieranie realizacji swoich celów tylko o motywacje jest ryzykowne. Jednocześnie lepiej być zmotywowanym, niż odczuwać brak tego elementu. W tym artykule jednak nie poznasz technik motywacji, a dowiesz się jaką rolę ona odgrywa gdy chodzi o zarabianie przez internet, o sukces finansowy. Tutaj jej wpływ jest trochę inny niż w przypadku pozostałych celów.

Motywacja a cele

Ogólny wpływ motywacji na cele jest bardzo prosty – pozwala ona ruszyć z miejsca. I tutaj jej znaczenie jest ogromne. Możemy wiedzieć, że warto coś zrobić, ale potrzebujemy bodźca by faktycznie zacząć działać. Często silnego bodźca, dlatego wiele osób zaczyna zmieniać swoje życie dopiero gdy coś złego zaczyna się dziać w ich otoczeniu.

Motywacja jest bardzo potrzebna w początkowej fazie podróży. Oczywiście warto wspomagać się tutaj samodyscypliną i innymi technikami. Jednak główna zasada jest bardzo prosta – jeżeli brakuje motywacji, to zwykle nawet nie chce Ci się starać.

Dlatego jeżeli tylko obserwujesz rynek zarabiania przez internet, jednak nie działasz w kierunku by stworzyć dodatkowy dochód, to zastanów się nad swoimi motywatorami. Możliwe, że potrzebujesz solidnego kopa, by ruszyć z miejsca.

Motywacja a zarabianie

Tak naprawdę gdy mówimy o zarabianiu przez internet, to motywacja odgrywa jeszcze jedną, bardzo istotną rolę. Obserwują ją inne osoby i to jak bardzo jesteś zmotywowany wpływa na to jak inne osoby Cię postrzegają.

Jest to szczególnie istotne gdy mówimy o sprzedaży, rekomendacji i wszystkich sytuacjach, w których masz kontakt z inną osobą. Osoby, które są zmotywowane:

  • Są postrzegane jako pewniejsze siebie.
  • Budują wrażenie jakby wiedziały czego chcą i dokąd idą.
  • Zarażają entuzjazmem.
  • Rozmowa z nimi jest ciekawa.
  • Wzbudzają sympatię.

To wszystko sprawia, że osoba zmotywowana odnosi po prostu lepsze rezultaty finansowe. Nawet jeżeli wykorzystuje te same techniki działania co osoba, której motywacji brakuje. Z resztą nie ma w tej sytuacji nic dziwnego. Ile znasz osób, które wolą rozmawiać z nudziarzami, niż osobami, które wiedzą czego chcą i z entuzjazmem o tym opowiadają?

Ludzie naturalnie ciągną do osób charyzmatycznych, pewnych siebie, pełnych energii. A motywacja jest w stanie pomóc w przyciąganiu innych osób i zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia.

Jak wzbudzić w sobie motywację?

Nie będzie tutaj mowy o motywacji w kontekście osiągania celów, a o motywacji w kontekście dobrego samopoczucia, czy też rozmów sprzedażowych:

  • Poruszaj się – potruchtaj w miejscu, rozciągnij się, zrób kilka przysiadów. Więcej ruchu doda Ci energii.
  • Nastaw się pozytywnie – obejrzyj motywacyjny film, przypomnij sobie swoje cele.
  • Pracuj nad mentalnością – jeżeli każda odmowa budzi w Tobie negatywne emocje, to warto pracować nad swoją mentalnością.

To 3 sposoby, dzięki którym będziesz miał znacznie więcej energii podczas rozmów z innymi, podczas sprzedaży. A jest to widoczne nawet gdy komunikujesz się z ludźmi za pomocą tekstu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge