Jaki program do sprawdzania pozycji w google wybrać?

Program do sprawdzania pozycji kluczem do sukcesu w SEO?
Program do sprawdzania pozycji kluczem do sukcesu w SEO?

Prowadzisz bloga i chciałbyś mieć dużo wejść z google? Wyobraź sobie, że starasz się. Poznałeś podstawy pozycjonowania, a nawet bardziej zaawansowane techniki. Starasz się je wykorzystać w praktyce.

Jednak mimo wysiłku nie odnotowujesz wzrostu wejść z wyszukiwarki. Po pewnym czasie poddajesz się – nie chce Ci się działać, skoro nie widać efektów. To normalne. Prawda?

Problemem związanym z pozycją w wyszukiwarkach jest to, że możesz zanotować duży wzrost pozycji, natomiast żadnych różnic w ruchu. Możesz skoczyć z pozycji 99 na 13, jednak to nie przełoży się na duży wzrost ruchu (natomiast ten jest kluczowy, byś zaczął zarabiać przez internet)

Jednak gdy jesteś świadomy takiej zmiany pozycji, to wiesz, że metody, których używasz działają. Żeby sprawdzić jakie pozycje zajmujesz musisz mieć program do sprawdzania pozycji w wyszukiwarce google.

Jednak zanim go omówimy zastanówmy się nad jednym

Monitorowanie pozycji w wyszukiwarce ręcznie – czy warto? I jak to robić?

Wiele osób stara się prowadzić bloga jak najtańszym kosztem. Wolą oni sprawdzać pozycję w wyszukiwarce ręcznie. Jeżeli nie boisz się pracy (przeglądania wielu stron – programy potrafią sprawdzić pozycje do 100, a czasem nawet do 200), to możesz próbować.

Jednak, żeby to zrobić dobrze musisz sprawdzać pozycję w trybie incognito, bo google personalizuje wyniki wyszukiwania. Co to oznacza? W skrócie, że dla Ciebie Twój blog może być na pierwszej pozycji, jednak dla większości osób będzie dużo dalej.

Jeżeli nie masz czasu, albo ochoty sprawdzać pozycję ręcznie, to zaopatrz się w program do sprawdzania pozycji. Na rynku znajdziesz zarówno drogie jak i tanie rozwiązania. Niżej postaram się omówić ciekawsze, które zasługują według mnie na uwagę.

Jaki program do monitorowania pozycji wybrać?

Jeżeli wybierzesz dobry program, to przede wszystkim nie musisz każdego dnia przeznaczać czasu na sprawdzanie tego jakie miejsca ma twoja strona. Wystarczy, że sprawdzisz to raz na kilka dni w programie.

Ponadto w ten sposób możesz sprawdzać wiele słów kluczowych praktycznie bez pracy. Wyszukanie i przejrzenie wyników wyszukiwania ręcznie zajmie minimum minutę (jeżeli twoja strona nie jest wysoko). Natomiast jeżeli wykorzystasz program do monitorowania pozycji, to poświęcisz chwilę na wpisanie słów kluczowych. Potem tylko logujesz się i sprawdzasz pozycje.

Dodatkowo często możesz robić raporty, śledzić historię kilka miesięcy w tył – widzisz jak twoja strona zachowywała się na dłuższej przestrzeni czasu. To pozwala Ci ocenić czy twoje strategie działają w długoterminowym czasie.

Program do monitorowania pozycji – porównanie

W tym porównaniu postaram się opisać trzy zupełnie różne programy do sprawdzania pozycji. Każdy z nich jest skierowany do innej grupy docelowej i oferuje inne możliwości.

Seo-stat – tani i działający monitoring pozycji

Zaczynamy od prawdopodobnie najtańszego programu do monitorowania pozycji w tym zestawieniu. 100 fraz kosztuje 11.42zł na miesiąc, a 50 miesięcznie 6.03zł. Największą zaletą tego programu jest to, że płacisz za tyle fraz ile monitorujesz. Nie ma tutaj pakietów (tak jak w większości programów), dlatego nie wyrzucasz pieniędzy w błoto.

Możesz kupić od 50 fraz, do 5000. Im więcej fraz kupujesz tym taniej kosztuje Ciebie jedna fraza. Dodatkowo ten program oferuje aż 20 fraz za darmo – dlatego jeżeli nie masz budżetu na sprawdzenie pozycji, to polecam ten program. W wielu innych programach możesz monitorować tylko 3 frazy. Ostatnio widziałem ofertę w której za 15 fraz musisz płacić 10 zł miesięcznie. Tutaj 20 fraz masz za darmo.

Polecam ten program do monitorowania pozycji osobom, które mają mały budżet, szukają taniego rozwiązania, albo chcą sprawdzić czy potrzebują programu do monitorowania pozycji.

SemStorm – ogromna funkcjonalność

Zacznijmy od tego, że ten program „bije” ceną na głowę inne, które znajdują się w tym zestawieniu. Jego cena zaczyna się od 34 złotych nettto za miesiąc. W zamian otrzymujesz możliwość śledzenia 50 słów kluczowych.

Jednak w tym programie nie liczy się cena, a funkcjonalność. Oprócz zwykłego sprawdzania pozycji, które zajmuje twój blog dostaniesz podpowiedzi do słów kluczowych na które warto się pozycjonować. Zdobędziesz możliwość „podglądania” swojej konkurencji – dowiesz się na jakie słowa kluczowe się pozycjonuje, albo zajmuje wysokie pozycje.Pełną listę funkcjonalności znajdziesz tutaj.

Jeżeli przejrzysz wszystkie możliwości jakie daje ten program do monitorowania pozycji, to z pewnością zauważysz, że jest ich o wiele więcej. Sam z niego nie korzystałem przez dłuższy czas, dlatego nie mogę się na ten temat rozpisać. Jeżeli masz doświadczenie, to podziel się w komentarzu 😉

stat4seo – zapłać raz

Jest to program do sprawdzania pozycji idealny dla osób, które mają dużo stron, albo chcą monitorować wiele fraz. Tutaj płacisz jeden raz za kupno licencji do skryptu. W zamian możesz monitorować tyle stron ile chcesz i tyle fraz ile chcesz. W zamian za takie możliwości cena jest przystępna – 200zł.

Jeżeli chcesz sprawdzać pozycję wielu słów kluczowych, to taka jednorazowa inwestycja z pewnością Ci się szybko zwróci. W przeciętnym monitoringu pozycji to rok-dwa opłacania abonamentu miesięcznego w najtańszym abonamencie. Dlatego jeżeli myślisz o długoterminowej działalności w internecie, to warto się nad tym zastanowić.

Który program do sprawdzania pozycji wybrać?

Nie ma jednego rozwiązania. Wyżej podałem trzy propozycje, każda jest do innej grupy docelowej:

 • Seo-stat – dla osób, które szukają tanich rozwiązań, oraz które chcą przetestować darmowy monitoring
 • SemStorm – dla osób, które poszukują zaawansowanych narzędzi i potrafią wykorzystać ich możliwości
 • stat4seo – dla osób, które monitorują wiele fraz, chcą zainwestować jeden raz więcej, bo wiedzą, że z czasem wyjdą na plus

Jeżeli chodzi o program do sprawdzania pozycji to tyle. W komentarzu podziel się swoją opinią i doświadczeniami związanymi z różnymi narzędziami do kontroli pozycji. Jeżeli masz jakieś pytania i wątpliwości to również się śmiało nimi podziel 😉

12 thoughts on “Jaki program do sprawdzania pozycji w google wybrać?

 1. Cześć,

  Hubercie, bardzo dziękuję za wymienienie SEMSTORM. Faktycznie bardzo dobrze zrozumiałeś istotę narzędzia – monitorowanie pozycji to tylko jedna z licznych funkcji, chociaż oczywiście bardzo istotna. Z ciekawych informacji mogę dodać, że monitorujemy również mobilne Google, reklamy AdWords i produkty.
  Pozostałe, główne to obszerne analizy konkurencji, dostęp do danych dla dowolnej domeny, w dowolnym momencie, analiza rynku. Co więcej nie dotyczy to tylko i wyłącznie SEO, ale także AdWords i PLA.

  Jeśli Ty, albo którykolwiek z Twoich czytelników będzie miał jakiekolwiek pytania zapraszam do kontaktu na support [ at ] semstorm.com. Z przyjemnością na wszystkie odpowiemy 🙂

 2. Najlepszą opcją jest stat4seo, jeżeli ktoś ma do monitorwania ilość ponad 500fraz, poniżej już nie opłaca się ze względu na PROXY które trzeba niestety ale wykupić. Koszt takiego proxy jest w wysokości 30zł brutto, miesięcznie.
  karolek ostatnio opublikował…Kilka słów o alimentach

  1. Program jest całkiem przyjazny. Tylko trzeba pamiętać, że nie analizuje on ręcznie fraz (przynajmniej u mnie). W dodatku u mnie sprawdzał pozycje tylko do 50.
   Jeżeli ktoś posiada kilka stron i się nie boi, że będzie musiał codziennie wejść, by zaktualizować pozycję, to program mu się spodoba. To jest taki półautomatyczny program do sprawdzania pozycji w google 😉
   Natomiast dla osób, które mają jedną stronę polecam seo-stat – tam za darmo można sprawdzać 20 słów kluczowych. A cen nie porównam, bo w programie do którego link podesłałeś nie widziałem płatnych możliwości.
   Hubert Oleszczuk ostatnio opublikował…Jaki darmowy program do pisania wybrać?

 3. Hubert – tematyka jest bardziej złożona.
  Pracowałem na następujących:
  – Samurai
  – Semstorm
  – Searchlight Conductor
  – Majestic
  – Moz (basic + premium)
  – Seo-stat

  Każdy pokazywał różne rezultaty. Mnóstwo nieprzydatnych funkcji. Ponadto wyniki są publikowane 1 raz w tygodniu. Nie ma 1 idealnego. Dlatego jeśli chcemy podglądać nasze efekty codziennie to pozostaje czyszczenie ciasteczek i historii + wpisywanie z palca w incognito…(ha!)
  Są też takie 1-shoty jak Moonsy.com – darmowy – ale nie wiem czy tutaj tez nie wypadałoby czyścić cookies i historii.

  1. Korzystałem z kilku programów do sprawdzania pozycji w google i wszystkie aktualizowały pozycje codziennie.
   Co do różnych pozycji – zgadzam się z tym. Jednak trzeba pamiętać, że google i tak pokazuje ludziom wyniki spersonalizowane, więc zarówno to co pokażą programy jak i wyniki sprawdzone ręcznie lepiej traktować jako średnią i „podejrzenie” jak nam idzie, niż ostateczne rezultaty 😉
   Natomiast codzienne sprawdzanie w incognito – dla wielu osób to męczące. Zwłaszcza jeżeli chcą monitorować kilkadziesiąt fraz na kilku stronach. Program do sprawdzania pozycji w google ogromnie to upraszcza 🙂 Dzięki niemu można zapomnieć o tym, że sprawdzasz jakieś pozycje i zerkać do niego raz na kilka dni, a nawet tygodni 😉
   Hubert Oleszczuk ostatnio opublikował…Jak wybrać dobry i tani hosting? Czy to w ogóle możliwe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge