#1 Porównanie autoresponderów – zapowiedź serii

Na rynku jest wiele autoresponderów - który z nich wybrać?
Na rynku jest wiele autoresponderów – który z nich wybrać?

W marketingu internetowym często używa się stwierdzenia – lista adresowa to złoto internetu. W 100% zgadzam się z tym twierdzeniem. Dzięki liście adresowej jesteś w stanie ustabilizować swój biznes w internecie. Jednak gdy chcesz wykorzystać autoresponder, to pojawia się pytanie – jaki autoresponder wybrać.

Na rynku znajdziesz całą masę programów do wysyłki maili. Znajdziesz zarówno darmowe autorespondery, płatne (jednak tanie), jak i bardzo drogie.

Część osób pewnie stwierdzi droższy = lepszy. Jednak nie zawsze musi tak być.

Jak wybrać dobry autoresponder?

Przede wszystkim zdefiniujmy co oznacza dobry autoresponder. Dla mnie, jest to:

 • Narzędzie, które z łatwością mogę obsłużyć. Do którego używania nie potrzebuję kilkuset stron instrukcji, lecz jego obsługa jest prosta i intuicyjna
 • Niezawodne – wysoka dostarczalność maili. Chcę mieć pewność, że jak wyślę wiadomość to dotrze ona do odbiorcy, a nie wyląduje w spamie
 • Spełniające moje wymagania, funkcjonalność, której potrzebuję. W skrócie, żeby nie było wybrakowane, żeby posiadało wszystkie funkcje, których potrzebuję
 • Pozbawione płatnych rzeczy, których nie potrzebuję – oczywiście każdy program do mailingu, wysyłania maili posiada jakieś funkcje, z których nie skorzystam. Po prostu przepłacanie, by mieć funkcje, których nie używam jest pozbawione sensu.

Tyle w skrócie oznacza dla mnie dobry autoresponder. To jednak nie zmienia faktu, że ilość autoresponderów na rynku jest duża. Osoba początkująca będzie miała problem, by sobie z tym poradzić.

Porównanie autoresponderów na rynku

I tutaj z pomocą przyjdzie seria, którą stworzę na tym blogu. Będę w niej porównywał różne autorespondery. Zarówno te darmowe, jak i z „górnej” półki.

I to będzie proste porównanie. Wiele razy powtarzałem – jestem człowiekiem, który nie lubi kwestii technicznych. Nie cierpię użerać się z trudnym oprogramowaniem. Jednocześnie, żeby recenzje były obiektywne, w kazdym wpisie postaram się porównać:

 1. Jakie posiada funkcjonalności? – omówienie najważniejszych, wybranych
 2. Poruszanie się po panelu – czy korzystanie z niego jest wygodne
 3. Pytania wysłane do właścicieli/biura autorespondera
 4. Moja opinia – największe wady i zalety według mnie
 5. Czy warto skorzystać z tego autorespondera, dla kogo on jest

Dlaczego chcę skontaktować się z obsługa autorespondera? Z prostego powodu – nie wsystko da się zobaczyć „samemu”. Czasem trzeba coś sprawdzić wewnątrz. Natomiast jeżeli chodzi o pytania, które zadam, to przede wszystkim dwa:

 • Jaką autoresponder posiada dostarczalność maili?
 • Gdybym miał 10.000 subskrybentów na liście i chciał wysłać powiadaomienie o webinarze, to w jakim czasei zostałyby wysłane wsystkie maile?

Te dwa pytania sprawdzają dwa ważne elementy każdego autorespondera. Pierwsza – dostarczalość. Jeżeli wysyłasz maile, to chcesz by odbiorcy je otrzymali. Prawda?

Drugi temat, to szybkość wysyłki maili. Jest ona szczególnie istotna gdy chcesz o czymś powiadomić swoją listę adresową. Jeżeli jest na słabym poziomie, to wyślesz im powiadomienie o webinarze, a oni otrzymaja maila następngeo dnia. Chyba chcesz tego uniknąć.

To tyle, tak zapowiada się najbliższa seria wpisów. Planuję na razie porównać autorespondery: freebot i implebot (w jednym wpisie, bo to bliżniacze autorespondery), getall, getresponse, servaq, mailerlite, freshmail. Jeżeli chcesz bym przetestował jakiś inny autoresopnder, to pisz propozycje w komentarzu 😉

Postaram się, żeby każdy kolejny artykuł z serii był publikowany przeynajmniej raz w miesiącu.

Napisz też co sądzisz o tym pomyśle, o tej serii. Jeżeli chcesz bym poruszył jakąś kwestię w artykułach, to pisz sugestie. Nad każdą się zastanowię 😉

2 thoughts on “#1 Porównanie autoresponderów – zapowiedź serii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge