Oceniamy programy partnerskie – pomysł na serie

Dzisiejszy wpis nie będzie typowym wpisem „wiedzowym”. Po prostu chcę poznać twoją opinię na temat pewnego pomysłu.
Od pewnego czasu po głowie krąży mi zrobienie serii, w której będę oceniał programy partnerskie. Mogę rozszerzyć potem serie po prostu na ocenę różnych sposobów zarabiania przez internet (np. AdSense, albo własne produkty informacyjne).

Jak by to wyglądało?

Domyślam się, że żeby powiedzieć coś więcej na temat pomysłu chcesz wiedzieć jak on wygląda. W chwili obecnej mam dwa pomysły na to jak by wyglądała ta seria. Pierwszy to KAŻDY program partnerski ocenić według tego samego schematu, w praktycznie identyczny sposób np.:
  • Oferowane produkty
  • Prowizja
  • Oferowana pomoc i materiały dla partnerów
  • Moja opinia
Wtedy każdy wpis z serii byłby napisany według tego schematu. Wpisy byłyby bardzo podobne.
Druga możliwość, to opisywanie każdego programu „tak jak go czuję”. Czyli czasem stosowanie się do schematu, czasem napisanie tego w inny sposób. Oczywiście w każdym wpisie uwzględniłbym pewne stałe elementy np. wysokość prowizji, materiały dla partnerów. Z tym, że czasem opisałbym wysokość prowizji na początku, a czasem na końcu.
Ponadto w tej serii dzieliłbym się swoimi doświadczeniami związanymi z promocją danego programu.
Dodatkowo jeżeli w komentarzach byłyby sugestie bym ocenił jakiś program partnerski, to robiłbym wpisy dla swoich czytelników.
Na chwilę obecną tak wygląda pomysł na serie – napisz co o nim sądzisz, oraz ewentualne uwagi, porady co do tego jak ona powinna wyglądać.

6 thoughts on “Oceniamy programy partnerskie – pomysł na serie

  1. Panie Hubercie, właśnie znalazłem się na Pańskim blogu i bardzo mnie zaciekawił! Od razu dodaję do ulubionych 🙂 Wracając do tematu: pomysł dla mnie bardzo ciekawy. Z niecierpliwością czekam na takie zestawienie. Tym bardziej, że od dawna planuję się wziąć za udział w programach partnerskich… Lecz właśnie nigdzie nie znalazłem sensownego porównania. Pozdrawiam serdecznie z Paryża!
    Mariusz z Paryża ostatnio opublikował…Metro w Paryżu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge