Co zrobić gdy nie wiesz o czym pisać na blogu?

Co zrobić, gdy nie wiesz o czym pisać na blogu?
Nie wiesz o czym pisać na blogu? Dowiedz się jak temu zapobiec!

Przed założeniem bloga często pada pytanie „o czym pisać bloga„. Jednak gdy już wybierzesz główny wątek, to zawsze jest masa tematów, które chcesz poruszyć. Brak pomysłu na to o czym pisać na blogu? Nawet nie potrafisz sobie wyobrazić takiej sytuacji.

Jednak po pewnym czasie ekscytacja mija, wykorzystujesz stare pomysły, a nowych nie przybywa. Czasem dochodzi do sytuacji, w której chcesz napisać o czymś ciekawym, jednak nie wiesz o czym. Wszystkie tematy jakie wymyślasz wydają Ci się stare i nudne…

Gdy nie wiesz o czym pisać na blogu pojawia się problem

Gdy zabraknie Ci pomysłów, to pojawi się stres, frustracja. Nie skupisz się na pisaniu tak dobrze. Widmo braku tematów będzie chodziło Ci po głowie.

Większość osób w takiej sytuacji widzi dwa rozwiązania:

  • albo wymyślą nowe (często słabe) pomysły na wpisy na siłę
  • albo przestaną pisać bloga

Wybieranie mniejszego zła. To nie ma prawa skończyć się dobrze…

Jeżeli wybierzesz drugą opcje, to po prostu przestaniesz blogować. Stracisz coś co dawało Ci radość, przyjemność i być może pieniądze.

Natomiast jeżeli wybierzesz pierwszy wariant, to zaczniesz czuć się źle. Przestaniesz czuć satysfakcję z tego co robisz. Wiem to, bo sam tego doświadczyłem. Blogowanie w takim czasie przepełnia irytacja i złość, brak wiary w to, że potrafisz to robić dobrze. U mnie, gdy to trwało dłużej, to naprawdę zastanawiałem się czy nie przestać blogować.

Jednym z najprostszych sposobów by odzyskać siłę w blogowaniu jest odpoczynek. Jednak ten sposób nie zawsze działa…

Musisz zacząć działać

Jeżeli cały dzień leżysz i nic nie robisz, to nie wiesz o czym pisać na blogu. Jedyny wpis jaki jesteś w stanie napisać to o tym leżeniu. Ile jesteś w stanie wymyślić wpisów na ten temat? Jeden? dwa?

Nawet jeżeli więcej, to po pewnym czasie skończą Ci się pomysły na to w jaki sposób opisać leżenie. Jeżeli uprzesz się, by ciągle pisać na ten temat, to w końcu zaczniesz powtarzać informacje.

Sposób na uniknięcie tej sytuacji jest prosty – po prostu żyj!

Jeżeli doświadczasz ciekawych rzeczy, jeżeli rozwijasz się to pomysły na nowe wpisy same przyjdą.  Wtedy masz setki pomysłów na to o czym pisać na blogu. Dlatego zarabianie na hobby i pisanie o tym bloga jest łatwe. Bo z reguły hobby jest obecne w twoim życiu bez względu na to czy piszesz bloga, czy nie. Dlatego pomysłów na wpisy nigdy Ci nie zabraknie.

Natomiast jeżeli temat jest obecny w twoim życiu tylko gdy blogujesz, to nie dziw się, że z czasem zaczyna Ci brakować pomysłów na wpisy.

Jeżeli chcesz mieć wiele pomysłów na wpisy, to w skrócie:

  • Rozwijaj się w danym temacie – czytaj książki, oglądaj kursy, chodź na szkolenia
  • Wykorzystuj widzę w praktyce, po prostu działaj – rób coś poza blogowaniem w danym temacie

Jeżeli te dwa elementy zagoszczą w twoim życiu, to twoja głowa będzie pełna pomysłów. Teraz wystarczy, że każdego dnia zapiszesz jeden, albo więcej pomysłów na wpisy i po pewnym czasie lista artykułów do napisania znów będzie pełna.

Jeżeli dbasz o te dwa elementy, a ciągle nie wiesz o czym pisać, to koniecznie zobacz wpis o 4 tematach na wpisy.

Bez tego elementu nastąpi koniec blogowania?

Jeżeli przestaniesz się rozwijać to prędzej, czy później nastąpi koniec blogowania. Nie unikniesz tego – po prostu skończą Ci się tematy na wpisy.

Oczywiście mówię tu o rozwoju w szerokim pojęciu – nie tylko czytaniu książek, ale również testowaniu wiedzy, wykorzystaniu jej w praktyce.

Dlatego jeżeli chcesz blogować, to poświęć minimum kilkanaście minut każdego dnia, by zdobyć trochę nowej wiedzy. Jeżeli brakuje Ci pomysłów na to skąd ją zdobyć, to zapisuj się na tematyczne listy mailingowe.

A w komentarzu napisz co Ty sądzisz o temacie braku pomysłów na wpisy. Jak się przed nim ochronić?  Jak zawsze wiedzieć o czym pisać na blogu? Jak Ty to zrobiłeś?

5 thoughts on “Co zrobić gdy nie wiesz o czym pisać na blogu?

  1. Super wpis od siebie dodam tylko skąd biorę inspirację do wpisów 🙂 Najczęściej przeglądam inne blogi – może jest coś co robię lub zrobiłbym inaczej? Sprawdzam najczęściej udostępniane treści w temacie? Tutaj jest kilka narzędzi np. buzzfeed – jeżeli nadal nic mi nie przychodzi do głowy to najczęściej poprawiam lub uaktualniam starsze wpisy.
    Mateusz Developer ostatnio opublikował…30 Motywów Premium – Zapłacisz 2000$? A 39$? Na co czekasz?

  2. Hubercie, myślę że rozwinięciem tematu mogłoby być poszukanie pomysłu na wpisy na blogu od strony technicznej, czyli sprawdzenia tego czego szukają ludzie np. przez Google Adwords i planer słów kluczowych i znajdowanie odpowiedzi na te pytania. Przyznam, że w publikowaniu postów korzystam czasem podpowiedzi GA 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge