Lista mailingowa – po co Ci? Poznaj dwie drogi budowania

Czy lista mailingowa jest potrzebna by zarabiać przez internet/
Czy lista mailingowa jest potrzebna by zarabiać przez internet/

Lista mailingowa to dzisiaj fundament działania wielu biznesów. Dzięki niej dużo łatwiej sprzedajesz, masz zapewniony stały kontakt z klientem. To wszystko sprawia, że zarabianie przez internet staje się łatwiejsze i skuteczniejsze.

Jednak największy problem dotyczący listy adresowej brzmi – jak ją zebrać? W końcu nie wystarczy posiadać autoresponder. Lista mailingowa zyskuje wartość dopiero gdy są na niej osoby (i to osoby zainteresowane, które chcą kontaktu z Tobą).

Pamiętaj, że lista mailingowa służy do kontaktu

To nie jest jakaś baza adresów e-mail, którą masz trzymać i wykorzystywać tylko gdy zajdzie taka potrzeba. Ty masz ją zbudować i regularnie do niej wysyłać nowe maile. Wtedy ona będzie żyła, wtedy zbudujecie relacje.

A dobre relacje działają pozytywnie w dwie strony:

 1. Ty łatwiej i skuteczniej sprzedajesz. Dzięki czemu twoje dochody rosną
 2. Klienci chętniej otwierają twoje maile (niektórzy nawet ich wyczekują) i stosują więcej wiedzy z nich. Dzięki czemu osoby z listy mailingowej z którymi masz dobre relacje wynoszą z tego więcej wartości
Typowy przykład relacji win-win. Dlatego jeżeli zarabiasz przez internet, to zastanów się jak lista mailingowa może Ci pomóc. A po drugie zastanów się czy masz czas by regularnie do niej pisać – jeżeli masz tylko zebrać kontakty i w żaden sposób ich nie wykorzystywać, to lista mailingowa nie pomoże Ci w żaden sposób.

Jak zbudować listę adresową?

Generalnie są dwie główne drogi:

 • Płatna
 • Darmowa
W każdej z nich znajdziesz wiele różnych sposobów na budowę listy. Jednak jeżeli chcesz zbudować ją (zwłaszcza za pomocą pierwszego sposobu), to musisz zaopatrzyć się w squeeze page, czyli stronę lądowania. Jej jedynym celem jest nakłonienie odwiedzającego by zostawił swój adres e-mail.

Jeżeli prowadzisz własnego bloga, to wykorzystaj go do budowy listy mailingowej. To jest świetny sposób na generowanie zapisów na listę. Istnieje wiele sposobów na budowę listy mailingowej na blogu, więcej o tym przeczytasz w tym wpisie.

Jeżeli chcesz budować listę bez blogowania to możesz m.in. komentować blogi innych i w adresie strony podawać adres squeeze page (nie na wszystkich stronach taki zabieg przejdzie). Ponadto możesz promować swoją stronę na portalach z ogłoszeniami (w odpowiedniej kategorii).

Jeżeli natomiast chcesz by twoja lista adresowa rosła szybciej i jesteś gotów zainwestować w to pieniądze to wykorzystaj płatną reklamę na facebooku. Możesz też napisać do osób, które posiadają własną listę adresową i zapytać ile kosztowałby mailing do ich bazy.

I ode mnie to tyle na dziś. Lista mailingowa ułatwi Ci prowadzenie biznesu online, dlatego zacznij ją budować już dziś.

3 thoughts on “Lista mailingowa – po co Ci? Poznaj dwie drogi budowania

  1. Wiele zależy od tego jak lista odpowiada (lista 1000 osób, z których reaguje 50% jest bardziej wartościowa niż lista 10000, z których reaguje 0.5%).
   Ponadto znaczenie ma branża. Czym innym jest branża luksusowych aut, a czym innym tabletki odchudzające, albo branża związana z psami.
   Ogólnie mówi się, że osoba na liście warta jest 1-7 zł miesięcznie. Jednak bywa różnie 😉
   Hubert Oleszczuk ostatnio opublikował…Jak wybrać grupę docelową? Poznaj prosty sposób

 1. „Ogólnie mówi się, że osoba na liście warta jest 1-7 zł miesięcznie. Jednak bywa różnie”

  To sporo, spodziewałem sie kilkunastu groszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge