Jak kupić domenę internetową w OVH krok po kroku?

Domena to podstawowa rzecz, która zapewnia rozpoznawalność w internecie. Umożliwia ona tworzenia marki rozpoznawalnej w internecie. O tym jaką domenę wybrać dla twojego bloga pisałem w ostatnim wpisie. Dlatego jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji, lub wahasz się to koniecznie go przeczytaj:

http://sapitas.pl/jaka-domene-wybrac-bloga-odniesc-sukces/

Poznasz tam między innymi 3 typy, według których możesz stworzyć domenę.

Jednak sam wybór domeny nic Ci nie da. Musisz posiadać domenę, żeby móc czerpać korzyści z niej. A żeby stać się posiadaczem domeny musisz ją kupić. W tym wpisie dowiesz się jak kupić domenę internetową w OVH.

Jak kupić domenę internetową krok po kroku (w OVH)?

Krok 1 – wchodzisz na stronę OVH.pl i wpisujesz wcześniej ustaloną domenę do paska znajdującego się na środku ekranu. Jeżeli wiesz, że domena jest dostępna, to możesz wpisać ją od razu z rozszerzeniem. Natomiast jeżeli nie wiesz, czy jest ona dostępna, to możesz wpisać po prostu nazwę domeny, bez rozszerzenia. Wtedy wyświetli Ci się pole poniżej z dostępnymi rozszerzeniami dla tej domeny – tak jak na zdjęciu poniżej

krok 1 kupna domeny internetoewej - wyszukanie dostępnej domeny

Krok 2 – po wyborze domeny jesteś przeniesiony na stronę w której możesz dokupić inne rozszerzenia domeny, lub dokupić jeszcze całkowicie inną domenę. Jeżeli chcesz kupić tylko jedną domenę to kliknij przycisk „dalej”

krok 2 - potwierdzenie kupna domeny internetoewj

Krok 3 – Tutaj wybierz jakie chcesz mieć adresy DNS. Na początek możesz spokojnie zaznaczyć statyczne DNS

krok 3 - wybranie dns dla domeny

Krok 4 – Wybierasz hosting jaki chcesz mieć. Jeżeli będziesz wybierał zewnętrzny hosting np. GVO, to wybierz opcję pierwszą – kup domenę bez hostingu

wybó hostingu dla domeny internetowej

Krok 5 – Tutaj wyskakuje Ci podsumowanie twojego zamówienia. Jeżeli wszystko się zgadza to kliknij „dalej”

krok 5 kupowania domeny - sprawdzenie poprawności zamówienia

Krok 6 – W tym punkcie musisz zalogować się do swojego konta OVH, lub założyć nowe konto (jeżeli jeszcze nie kupowałeś nic w OVH)

jak kupić domenę internetową w ovh ostatni krok

Krok 7 (tylko jeżeli zakładasz nowe konto) – wypełniasz formularz rejestracyjny i zakładasz nowe konto

wypełnienie formularza rejestracyjnego ovh

Krok 8 – finalizujesz transakcję i opłacasz ją

Ważna porada o kupnie domeny internetowej

Już wiesz jak kupić domenę internetową, więc do roboty – kup domenę, którą wcześniej ustaliłeś. Lub jeżeli jeszcze nie wiesz pod jakim adresem chcesz prowadzić swojego bloga, to przejdź do wpisu opisującego wybór domeny krok po kroku.

Pamiętaj o tym, że pod jednym adresem może być tylko jedna domena. Dlatego nie czekaj, aż ktoś zabierze Ci spod nosa nazwę, którą wymyśliłeś z końcówką .pl!!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge