Jak zacząć pisać bloga by wytrwać i osiągnąć sukces?

Jak zacząć pisać bloga by odnieść sukces i wytrwać w blogowaniu?
Jak zacząć pisać bloga by odnieść sukces i wytrwać w blogowaniu?

Rozpoczęcie blogowania to poważna decyzja, jeżeli chcesz to robić dobrze i osiągnąć tu sukces. Wiele osób zaczyna pisać bloga i po kilku wpisach się poddaje. Natomiast jeżeli chcesz zobaczyć sensowne efekty, to musisz się uzbroić w wytrwałość. I moment, w którym zaczynasz pisać bloga odgrywa tutaj bardzo dużą rolę. Jak zacząć pisanie bloga by odnieść sukces?

Przede wszystkim wybierz odpowiednią tematykę bloga

To jest kluczowe, szczególnie jeżeli interesuje Ciebie zarabianie przez internet. Wiele osób, gdy zaczną interesować się tym temat to od razu zakładają bloga. Oczywiście o… zarabianiu przez internet, mimo że o tym temacie nie mają praktycznie zielonego pojęcia.

Pisanie o czymś, na czym się nie znasz (i udawanie w tym temacie eksperta) jest skazane na porażkę. Jeżeli chcesz pisać o zarabianiu przez internet gdy dopiero zaczynasz to napisz wprost, że jesteś początkującym.

Jednak według mnie najlepiej, jeżeli wybierzesz temat:

  • W którym masz spore doświadczenie (najlepiej interesujesz się kilka lat)
  • Który Ciebie interesuje i kręci (będzie obecny w twoim życiu nawet jeżeli nie będziesz pisał o nim bloga)
  • O którym czytasz, w którym i tak się rozwijasz (i będziesz to robił bez względu na to czy założysz bloga czy nie)
Jeżeli piszesz bloga na temat, którym dopiero zaczynasz się interesować, to wytrwanie w nim przez długi czas jest trudne.

Jak zacząć pisanie bloga? Kolejne porady, dzięki którym wytrwasz

Gdy już ustalisz tematykę bloga, to następnie zrób burzę mózgów. Wymyśl tyle tematów, na które możesz napisać wpis ile potrafisz. Według mnie 50 to takie minimum – mniej więcej tyle pomysłów miałem, gdy zakładałem swojego pierwszego bloga.

Oczywiście możesz mieć jeden pomysł i wytrwać, jednak jeżeli posiadasz listę z wieloma pomysłami to zyskujesz dowód – skoro potrafisz wymyślić wiele tematów na wpisy, to pisanie bloga będzie łatwiejsze.

Potem napisz pierwszy wpis. Zobacz jak się czujesz przed, w trakcie i po jego pisaniu. Odczuwasz przyjemność (jeżeli czujesz stres to nie oznacza nic złego), czujesz się dumny z tego co zrobiłeś, chcesz pisać więcej? A może raczej masz dosyć i nigdy więcej nie chcesz się męczyć nad pisaniem wpisów?

W zależności od odczuć i przemyśleń ustal czy pisanie bloga jest dla Ciebie czy też nie. I czy chcesz to robić dalej.

Jeżeli wykonałeś te dwa kroki i ciągle chcesz blogować, to teraz ustal swój rytm pisania bloga (najlepiej jeżeli stworzysz kalendarz blogowania i zaplanujesz w nim następne kilka wpisów – według mnie minimum 10). Jak to zrobić dobrze na początku?

  • Jeden wpis na tydzień (możesz więcej, jednak nie narzucaj sobie rygoru pisania codziennie. Jeden wpis na tydzień, to według mnie optimum)
  • Ustal godziny w których zajmujesz się blogowaniem (oprócz pisania bloga musisz też go promować, żeby zdobywać na nim ruch – gdy widzisz jak ruch rośnie, to zdobywasz motywację do blogowania). Najlepiej gdybyś mógł poświęcić godzinę dziennie na blogowanie
  • Czytaj o tym jak pisać bloga – w ten sposób szybciej zaczniesz pisać lepiej

I ode mnie to tyle. Blogowanie to świetny sposób na pomoc innym, oraz na zarabianie. Jednak nie jest dla wszystkich – żeby to robić przez długi czas to musisz to lubić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge