Jak wybrać dobry i tani hosting? Czy to w ogóle możliwe?

Dobry i tani hosting jest możliwy
Dobry i tani hosting jest możliwy

Wiele osób chce założyć biznes, jednak nie ma dużych środków na inwestycje. A jednym z podstawowych elementów Twojego działania w internetowym świecie jest hosting. Jak wybrać dobry i tani hosting? I czy to w ogóle jest możliwe?

Te dwa tematy poruszę w tym wpisie. Dlatego, żeby ludzie czytający tego bloga uniknęli wydawania pieniędzy na niepotrzebne rzeczy.

Dobry i tani hosting – czy to w ogóle możliwe?

Przede wszystkim zależy co dla Ciebie oznacza „tani hosting”. Jeżeli dla Ciebie oznacza to darmowy hosting, to niestety muszę Cię rozczarować. Nie znam dobrego darmowego hostingu. Jednak jeżeli jesteś w stanie zapłacić za hosting mniej niż 10zł miesięcznie, czyli 120 w skali roku, to już zmienia się perspektywa.

Wtedy nasze możliwości wyboru są o wiele większe. Jednak w tym rankingu podejmiemy o wiele bardziej zawężoną perspektywę – tani hosting, to taki hosting, który kosztuje mniej niż 5zł miesięcznie, czyli 60zł w skali roku.

Tyle chyba każdy jest w stanie poświęcić by rozwinąć e-biznes.

Dobry hosting – jakie warunki spełnia?

Większość osób skupi się na miejscu i transferze. Jednak według mnie nie warto tym tematom się przyglądać. Jeżeli twój blog, lub twoja strona będzie generować taki ruch by wykorzystać transfer, to prawdopodobnie będzie stać Ciebie na o wiele droższy hosting. Dzisiaj to naprawdę nie ma większego znaczenia, bo większość hostingów zapewnia minimum 1 GB wolnego miejsca i minimum 5 GB transferu.

Co jest tak naprawdę istotne gdy sprawdzasz tani hosting?

Według mnie kluczowa jest dostępność strony. Co z tego, że możesz na nią wgrać cały swój dysk, skoro twoja storna nie będzie dostępna dla innych użytkowników. Dlatego sprawdzaj poziom gwarancji dostępności strony zapewnia firma hostingowa – im większy, tym lepiej. 99% to minimum (1% w skali roku to 3.5 dnia niedostępności Twojej strony).

Dobry support – bywa, że coś się na stronie stanie i nie wiesz jak sobie z tym poradzić. Co wtedy robisz? Piszesz do supportu – dostępność 24/7 to bardzo pozytywny wpływ na jakość hostingu. Według mnie drugi najważniejszy czynnik.

Gdy wybierasz tani hosting (albo jakikolwiek hosting), to warto sprawdzić opinie o nim w internecie. Same informacje jakie umieszcza o sobie firma hostingowa to za mało.

Jaki tani hosting wybrać?

W chwili obecnej mogę Ci polecić jeden dobry i tani hosting – jest nim linuxpl.com. Dlaczego ten hosting? Przede wszystkim spełnia podstawowy warunek – jest tani 50zł za 12 miesięcy. W abonamencie dostajesz 2 GB miejsca i 50 GB transferu miesięcznie. To wystarczająco dużo, by starczyło nawet na bardziej zaawansowane akcje marketingowe. Ponadto gwarantują oni czas dostępności strony na poziomie 99.9%.

Ponadto miałem kilka awarii i zawsze był ktoś na supprocie. Nawet jeżeli było późno w nocy, albo wcześnie rano. To główny powód dla którego polecam tę firmę.

Dlatego to jest mój główny typ jeżeli chodzi o tani hosting. Jeżeli masz jakieś inne uwagi, chcesz podzielić się opinią o linuxpl.com, albo zaproponować inny tani hosting i jednocześnie dobry to pisz komentarz.

2 thoughts on “Jak wybrać dobry i tani hosting? Czy to w ogóle możliwe?

  1. Dzielone w Hekko, nie znajdziesz lepszego i stabilniejszego serwera za takie pieniądze, ale oczywiście to zawsze kwestia oczekiwań. W moim przypadku ten ich serwer działa pierwsza klasa, jest stabilny i oby tak dalej. A już naprawdę wiele małych kont przerobiłem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge