Jak pisać bloga i zarabiać na nim? Wykonaj 6 prostych kroków

Zastanawiasz się jak pisać bloga i zarabiać na nim? Poznaj odpowiedź
Zastanawiasz się jak pisać bloga i zarabiać na nim? Poznaj odpowiedź

Wiele osób chce zarabiać przez internet na blogu. Wiele osób popełnia podstawowy błąd – zakładają bloga na fali namiętności i emocji, potem piszą dwa-trzy wpisy i czekają na szybki sukces. Niestety tak to z reguły nie działa. Jak pisać bloga i zarabiać na nim? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tym wpisie.

Dlatego jeżeli chcesz założyć bloga i na nim zarabiać. Bądź już posiadasz swojego bloga i po prostu chcesz odnosić z tego jakieś korzyści finansowe, to przeczytaj ten wpis. Dzięki niemu dowiesz się jak pisać bloga i zarabiać na nim.

Jak pisać bloga i zarabiać na nim – podstawy

Przede wszystkim musisz zrobić dwie rzeczy:

 1. Wybrać branżę w której chcesz pisać
 2. Określić w jaki sposób chcesz zarabiać

To są dwa najważniejsze kroki, które musisz wykonać (najlepiej jeżeli zrobisz je przed założeniem bloga). Według mnie dominują cztery główne style (ja takie zaobserwowałem) zarabiania na blogu:

 • Blogowanie i wykorzystanie marki – najdłuższa droga. W niej budujesz markę swoją i swojego bloga, tworzysz fanów. Następnie gdy już masz silną pozycję to zarabiasz pisząc wpisy sponsorowane. Przykłady osób, które zarabiają w ten sposób to m.in. Kominek
 • Zarabianie na Adsense i reklamach – w tym przypadku według mnie mniejsze znaczenie mają fani, a największe ruch jaki masz na blogu. Dlatego tutaj liczy się pozycjonowanie i ruch z google. Przykłady takich blogów: FinanseNaObcasach
 • Zarabianie na programach partnerskich – tutaj zarabiasz głównie przesz sprzedawanie produktów (np. piszesz recenzję i w niej wklejasz linki partnerskie). Od tego ile wygenerujesz sprzedaży zależy to ile zarobisz (dlatego tutaj liczy się jakoś czytelników – musi on kupić, nie wystarczy, że kliknie w link). Bardzo często uzupełnieniem tych blogów jest autoresponder. Przykłady – blog, który czytasz
 • Promocja swoich usług, produktów, biznesu – tutaj wrzuciłem te trzy obszary, chociaż można by każdy z nich wyodrębnić w osobny podpunkt. W tej formie zarabiania blog generuje kontakty dzięki którym zarabiasz. Przykłady blogów: blog eBiznesy

Zastanów się w jaki sposób Ty chcesz zarabiać na swoim blogu. W zależności od tego jaki sposób wybierzesz to innej odpowiedzi na pytanie „jak pisać bloga i zarabiać na nim” potrzebujesz.

Oczywiście możesz połączyć różne sposoby zarabiania na blogu.

Co dalej robić by zarabiać na blogu?

Jeżeli już zdecydowałeś o czym będziesz pisać i jak będziesz zarabiał, to teraz zostało Ci do wykonania jeszcze kilka kroków. Dwa pierwsze zrobisz jeden raz i później nie będziesz się musiał nimi przejmować. Natomiast dwa kolejne będziesz musiał wykonywać regularnie:

 1.  Załóż swojego bloga (jeżeli nie wiesz jak, to przeczytaj wpis o tym jak założyć bloga)
 2. Przygotuj go do zarabiania na nim (np. zainstaluj reklamy adsense, przygotuj do zbierania maili)
 3. Pisz regularnie swojego bloga
 4. Promuj go i zdobywaj ruch na niego

Wiem, że wiele osób chciałoby poznać jakąś prostą strategię na to jak pisać boga i zarabiać na nim. Jednak niestety nie znam jej – pisanie bloga wymaga dużo pracy i wytrwałości. A samo pisanie to za mało by osiągnąć sukces – musisz jeszcze promować go, by zdobyć na niego ruch (to dopiero ruch na blogu umożliwia Ci zarabianie na nim).

 

Moja strategia

Podobnie jak w poprzednim wpisie tak i w tym poznam Ci moją odpowiedź na pytanie jak pisać bloga i zarabiać na nim. Ja wybrałem programy partnerskie jako główny sposób zarabiania na blogu na chwilę obecną.

Żeby zarabiać więcej wykorzystuję autoresponder. Dzięki temu każdy kto chce więcej informacji, ten zapisuje się na moją listę adresową. Tam dostaje olbrzymią wartość za darmo a dodatkowo możliwości kupna płatnych produktów (które nawet jakbym chciał mu przekazać za darmo, to nie mogę bo łamałbym prawo).

W ten sposób osoby  cały czas są w kontakcie ze mną. Dostają ode mnie wartościową wiedzę i widzą jak zmienia ich życie. Natomiast jeżeli chcą mocniej pójść w jakiś temat to kupują płatne produkty a ja z tego otrzymuję prowizję.

Natomiast jeżeli ktoś chce zarabiać przez internet, to zawsze może zarabiać ze mną. Wtedy ja dam mu rady i wskazówki (oraz dostęp do systemu), a dzięki temu osiągnie sukces szybciej.

W skrócie u mnie blog stanowi głównie narzędzie do budowy listy adresowej. Ponadto dzięki niemu realizuję swoją pasję i pomagam innym.

A według Ciebie jak pisać bloga i zarabiać na nim? Co jest najważniejsze w tym temacie? Podziel się swoją opinią i doświadczeniem w komentarzu.

5 thoughts on “Jak pisać bloga i zarabiać na nim? Wykonaj 6 prostych kroków

 1. Sam bloguję już od sporego czasu. Miałem prawie roczny przestój ale wróciłem ze zdwojoną siłą. Mimo dość pokaźnego ruchu nadal mam problemy z osiągnięciem chociaż skromnego zysku z działalności mojego bloga. Nie wiem może to przez wybredną branże SEO, może niechęć do typowo komercyjnych działalności.. nie wiem. Może masz do polecenia jakiś ciekawy program partnerski?

  1. Zależy o jakim programie partnerskim myślisz. Jeżeli masz na myśli taki, który zawiera produkty informacyjne, to osobiście mogę polecić Ci netigo i interkursy. W obu znajdziesz produkty za które zgarniesz sporą sumkę 😉
   Inne polecane programy opisałem w tym wpisie: http://sapitas.pl/jaki-wybrac-program-partnerski/
   Natomiast jeżeli chodzi Ci o bardziej „klasyczne” programy nastawione na zarabianie przez internet, to zapraszam do zakładki „zarabiaj ze mną” 😉
   Hubert Oleszczuk ostatnio opublikował…Jaki darmowy program do pisania wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge