Jak osiągnąć sukces książki – co warto przeczytać?

Jak osiągnąć sukces książki, które według mnie warto przeczytać
Jak osiągnąć sukces książki, które według mnie warto przeczytać

Tematyka z kategorii „jak osiągnąć sukces” jest bardzo popularna. Wiele osób nie szkoli się z konkretnych dziedzin wiedzy, lecz zamiast tego szukają informacji o tym jak osiągnąć sukces. Często wpisują w wyszukiwarkę różne hasła typu „jak osiągnąć sukces książki, kursy, szkolenia”. Sam kiedyś tego szukałem.

Jednak teraz wiem, że książki o tym jak osiągnąć sukces często wzbudzają ogień motywacji, jednak rzadko wnoszą coś przełomowego w życie.

 

Jak osiągnąć sukces książki – moje doświadczenia

Cóż jeżeli chodzi o mnie to tego typu książki przede wszystkim inspirowały mnie do zmiany. Jednak bardzo rzadko faktycznie tą zmianę wprowadzałem. Być może coś źle zrobiłem – nie mogę być pewny, że nie.

Osobiście uważam, że takie książki są dobre na start. Gdy osoba chce coś zmienić w swoim życiu. Ogólnie wznieść je na nowy poziom. Wtedy w nich znajdą masę inspiracji, oraz wiele ciekawych sposobów na wyznaczanie, czy też planowanie celów.

Jednak jeżeli wiesz konkretnie co chcesz osiągnąć (na przykład zbudować listę adresową, stworzyć popularnego bloga), to potrzebujesz konkretnej wiedzy. Nawet jeżeli przeczytasz 1000 poradników o tym jak odnieść sukces, to raczej nie znajdziesz tam porad o tym jak budować listę adresową.

A w drodze do każdego celu przyjdzie ten moment, gdy zaczniesz potrzebować fachowej wiedzy.

 

Jak osiągnąć sukces książki – warto je czytać?

Krótko – tak. Powodów jest kilka:

 1. Zyskujesz inspirację – a inspiracja to potężny bodziec do zmiany. Sam jestem tu gdzie jestem tylko dlatego, że przeczytałem jedna książkę, dzięki której znowu uwierzyłem, że mogę realizować swoje marzenia.
 2. Zyskujesz ciekawe strategie – może nie dowiesz się jak zbudować listę adresową, jak pisać bloga, jednak dzięki technikom i strategiom dowiesz się jak świadomie tworzyć życie. Dla mnie to bardzo przydatna wiedza.
 3. Zdobywasz nowy punkt widzenia, rozwijasz swoją mentalność – na sukces w ogromnym stopniu wpływa twoja mentalność. Książki, kursy, szkolenia o tym jak osiągnąć sukces sprawiają, że zauważasz, że można myśleć inaczej. To po prostu się przydaje w drodze do celów.

Jednocześnie nie upatruj w tych książkach wszystkich przyczyn swojego niepowodzenia. Jeżeli Ci się nie udaje to nie szukaj kolejnego magicznego sposobu jak osiągać swoje cele. Przede wszystkim zastanów się czy Twój problem nie leży w tym, że brakuje Ci konkretnej wiedzy (technicznej np. jak budować listę adresową) co i jak robić by osiągnąć swój cel.

Jeżeli tu leży przyczyna twoich niepowodzeń to nie potrzebujesz kolejnego poradnika sukcesu. Zamiast tego potrzebujesz wiedzy z dziedziny, w której osiągasz cel.

Jak osiągnąć sukces – jakie książki polecam?

Na chwilę obecną mogę Ci polecić trzy książki z kategorii jak osiągnąć sukces:

 • Genotyp przedsiębiorcy – pisałem o tym więcej tutaj. Świetna książka, zmieniła moje podejście do celów i życia (przestałem mieć parcie, żeby wyznaczać cele życiowe)

 • Bogaty, albo biedny. Po prostu różni mentalnie – książka zawierająca dużo wiedzy. Żeby ją lepiej przerobić rozpocząłem 17-sto miesięczne wyzwanie. Książka skupia się na tematyce osiągania sukcesu finansowego, jednak wiedzę, którą zawiera możesz wykorzystać w każdym celu.

 • Żydowska mądrość w biznesie – pełna ciekawych i praktycznych wskazówek dotyczących różnych dziedzin osiągania celów.

Z pewnością jest wiele książek wartych przeczytania. Jeżeli masz jakieś propozycje to opisz je w komentarzu. Natomiast jeżeli zastanawiasz się co czytać, to ja polecam od siebie te trzy propozycje.

7 thoughts on “Jak osiągnąć sukces książki – co warto przeczytać?

 1. Genotyp przedsiębiorcy czytałem i to bardzo dobra pozycja książkowa. Także polecam.
  Bogaty, albo biedny. Po prostu różni mentalnie – ta dołączy do mojej listy oczekujących na przeczytanie 🙂

 2. Słyszałem o książce „Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie” Allena Carr’a – też wielu ludzi odniosło sukces jakim jest rzucenie palenia. Czytał ktoś? Poleciła mi ją koleżanka ale jeszcze się za nią nie zabrałem. Są też niby szkolenia, ale książka jest tańsza i łatwiej dostępna.

 3. Od siebie polecam Jacek Walkiewicz – Pełna MOC życia – IKHAKIMA, rewelacja daje bardzo wiele pozytywnej energii, bardzo fajna jest też Fastlane Milionera
  MJ DeMarco, obie te książki działają rewelacyjnie na umysł i warto często do nich powracać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge