Jak odnieść sukces w biznesie? O czym musisz pamiętać?

Jak odnieść sukces w biznesie i sprawić by klienci chcieli Ci zapłacić?
Jak odnieść sukces w biznesie i sprawić by klienci chcieli Ci zapłacić?

Sukces – marzy o nim wiele osób. Bez względu na kategorie – jedni by chcieli zdać maturę, inni przebiec maraton. Każdy posiada własną definicję sukcesu. Jednak gdy do gry wkraczają pieniądze, to odniesienie sukcesu nabiera znaczenia. Bo jeżeli poniesiesz porażkę, to stracisz kasę, albo zadłużysz się.

Dlatego wiele osób zastanawia się jak odnieść sukces w biznesie. Również osoby, które chcą zarabiać przez internet interesują się tym tematem. Bo zarabianie w sieci, to biznes w wersji mini – tutaj po prostu nie ponosisz tak dużych kosztów jak wiele „fizycznych” firm. Jednak cel przed sobą masz taki sam – zarabiać.

Jak odnieść sukces w biznesie? Pamiętaj – liczy się zysk

Możesz służyć ludziom. Możesz robić wiele dobrych rzeczy. Jednak jeżeli nie zarabiasz to twój biznes upadnie. Zyski muszą przewyższać koszty – to jest podstawowa zasada biznesu.

A cała reszta – to jak to zrobisz, to ile będziesz pracował by to zrobić. To nikogo nie obchodzi (za wyjątkiem Ciebie). Biznes musi zarabiać – jeżeli szukasz informacji o tym jak odnieść sukces  w biznesie, to zapamiętaj tą podstawową zasadę.

Twoje działania muszą być nastawione na generowanie dochodów. W przeciwnym wypadku odniesienie sukcesu okaże się trudne.

Według mnie dopóki nie zarabiasz tyle byś mógł sobie pozwolić na spadek przychodów, to wszystkie twoje działania powinny być nastawione na zwiększanie zysków.

Zysk bierze się ze sprzedaży

W każdej formie biznesu jaką znam liczy się sprzedaż. Czasem w formie klasycznej (musisz sprzedawać produkty), czasem musisz natomiast sprzedawać usługi, czasem ofertę biznesową (np. w MLM).

Jednak wszystko sprowadza się do aspektu sprzedaży. I to jest umiejętność, którą musisz stale rozwijać – skuteczna sprzedaż. Kilka razy słyszałem już hasło, że ten kto umie sprzedawać zawsze będzie miał za co żyć. I  w pełni się z nim zgadzam.

Dlatego ucz się sprzedawać, a następnie wcielaj tą wiedzę w życie. Im lepszym sprzedawcą się staniesz, tym więcej będziesz zarabiał.

Musisz mieć komu sprzedawać – marketing w biznesie

Sprzedaż, sprzedażą – jednak co z tego, że umiesz to robić, jeżeli nie masz komu sprzedawać. Sklep ze świetnym towarem i najlepszym sprzedawcą upadnie jeżeli zabraknie w nim klientów.

Dlatego musisz zdobywać ciągle nowe kontakty, którym możesz sprzedawać. Bez względu na formę biznesu (jeżeli zarabiasz przez internet, to bardzo często sprowadza się ten punkt do budowy listy adresowej).

Marketing oprócz pozyskiwania nowych klientów, to również utrzymywanie relacji ze starymi (by zmienili się oni w wielokrotnych i stałych klientów). Dzięki temu maksymalizujesz swoje dochody i zarabiasz jeszcze więcej.

Efekty są skutkiem działania – pamiętaj o tym jeżeli zastanawiasz się jak odnieść sukces w biznesie

Bardzo często ludzie robią dwie rzeczy:

  1. Wizualizują swój sukces (pamiętając o prawie przyciągania)
  2. Rozwijają się i uczą się jak działać

Niestety żadne z tych działań nie daje efektów bezpośrednio. Jedynie działanie nastawione na efekty (np. zdobywanie klientów, pisanie maili, sprzedaż) daje wymierne korzyści.

Na etacie nie dostajesz pieniędzy za to, że wizualizujesz sprzedaż, wyobrażasz sobie jak robisz kanapki a potem przez dwie godziny czytasz o tym jak efektywnie obsługiwać kasę. Dostajesz kasę tylko i wyłącznie za to gdy siedzisz na kasie, albo robisz coś innego co daje wymierne efekty. Cały rozwój szef daje Ci do domu, na czas wolny. Podobnie z wizualizacją.

Takie samo podejście zastosuj do swojego internetowego biznesu – nie myl rozwoju z pracą. I skup się na tym drugim (jeżeli chcesz odnieść sukces w biznesie). 

A według Ciebie jak odnieść sukces w biznesie? O czym trzeba pamiętać by to zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge