Dlaczego warto założyć bloga jeżeli chcesz zarabiać w internecie?

Autorem jest Stuart Miles
Autorem jest Stuart Miles

Dotyk Midasa – zamiana wszystkiego co dotkniesz w złoto. Wiele osób z pewnością chciałoby mieć coś takiego. Najlepiej, gdybyś mógł go używać na zawołanie – wtedy kiedy chcesz się zmienia w złoto, a gdy nie chcesz to pozostaje normalne.

Ok, ale po co o tym masz czytać? Przecież nie otrzymasz ode mnie zaklęcia, które da ci taką moc. Czy aby na pewno? 😉

Prawdopodobnie najważniejsze narzędzie do zarabiania w internecie dzisiaj

Blog to jedno z najważniejszych narzędzi w XXI wieku do zarabiania w internecie. Część ludzi nadal kojarzy bloga z internetowym pamiętnikiem. Jednak dzisiaj blog jest narzędziem do komunikacji, oraz narzędziem do zarabiania w internecie.

Blog umożliwia Ci dotarcie do ogromnej liczby ludzi. Co musisz zrobić, żeby w prawdziwym świecie zgromadzić wokół siebie 50 słuchaczy? Dla mnie to wymaga dużo zachodu. W internecie jest dużo prościej – zakładasz bloga.

Wykorzystanie bloga to najprostsza i najszybsza droga do uzyskania długoterminowych dochodów w zarabianiu przez internet. Umożliwia osobom początkującym tworzenie prawdziwego e-biznesu, a nie tylko zabawę w zarabianie przez internet.

Twój blog jest jak śnieżna kula

Słyszałeś kiedyś o efekcie kuli śnieżnej? On polega na tym, że rzecz x (w tym wypadku twój blog) na początku rośnie wolno, powoli. To sprawia, że pierwsze efekty są trudne do zauważenia. Jednak z czasem zaczyna on rosnąć coraz szybciej i szybciej. Po pewnym czasie nabiera ogromnych rozmiarów i jest nie do zatrzymania.

Taka jest potęga regularnie pisanego bloga. Wyobraź sobie co by się stało gdyby twój biznes został wyposażony w taką potężną kulę. Osiągnięcie tego jest możliwe, jeżeli poświęcisz na to czas i będziesz cierpliwy.

Co da Ci posiadanie własnego bloga?

Po pierwsze stałe możliwości pasywnego ruchu z google. Zakładając, że na każdy twój wpis wejdą tylko 2 osoby w ciągu dnia, to mając 50 wpisów będziesz zyskiwał 100 wejść z google codziennie. A co jeżeli uda Ci się sprawić, że mając 80 wpisów na każdy zdobędziesz średnio 3 wejścia? Wtedy już masz 240 wejść każdego dnia.

W chwili obecnej blog to najłatwiejsze w obsłudze i prowadzeniu narzędzie, które daje Tobie możliwość pasywnego ruchu.

Pamiętaj, że treść którą opublikujesz na blogu nie ginie. Równie dobrze możesz pozyskać nowe wejścia na wpis sprzed roku. Raz wykonana praca da Ci korzyści przez dłuuuuuugi czas.

Po drugie blog umożliwia świetne pozyskiwanie ruchu z zewnątrz bez twojego działania. Pisząc artykuły dobrej jakości ludzie będą je udostępniać. Czasem będą to robić na Facebooku, czasem dadzą odnośnik na forum, lub swoim blogu. To umożliwi Ci pozyskiwanie kolejnych cennych wejść.

Po trzecie blog da Ci możliwość przekazywania dłuższych informacji. To umożliwia przekazywanie dłuższych porad czytelnikom. Gdybym opublikował wpis takiej długości na Facebooku, to prawdopodobnie większość nawet nie zaczęłaby go czytać. Natomiast blog jest świetnym miejscem do budowania dłuższych komunikatów.

To są trzy najważniejsze powody żebyś założył bloga. Dzięki niemu będziesz mógł przekazywać dłuższe informacje oraz pozyskiwać ruch z google i z innych stron. Oczywiście możesz próbować zarabiać w internecie bez niego. To jednak może okazać się dużo trudniejsze (nie jestem w stanie pokazać Ci alternatywy dla bloga, więc będziesz musiał samemu poświęcić czas na znalezienie jej).

Niektórzy są zwolennikami fanpage. Z własnego doświadczenia wiem, że zgromadzenie fanów jest dużo trudniejsze, do tego duża liczba fanów często nie oznacza dużej konwersji.

Co teraz możesz teraz zrobić by zarabiać w internecie?

Zakładam, ze zdecydowałeś się założyć bloga (jeżeli nie to opuść wpis, bo dalsza część będzie tylko dla tych, którzy chcą go założyć). Żeby to zrobić skutecznie, to:

Te cztery kroki sprawią, że twój blog ruszy. A gdy ruszy, to będziesz dużo bliżej zarabiania w internecie. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej zwiększyć swoje szanse na sukces, to możesz zapisać się na kurs, dzięki któremu pozbędziesz się 7 głównych przeszkód w drodze do zarabiania w internecie.  

8 thoughts on “Dlaczego warto założyć bloga jeżeli chcesz zarabiać w internecie?

 1. Masz rację. Każdy artykuł generuje nowe wejścia i nowych czytelników. Trzeba jeszcze dodać, że osiągnięcie kilkuset wejść dziennie wymaga zaangażowania i systematycznego zamieszczania nowych wpisów. Bez tego blog nie będzie żył.
  Niestety wiele osób zaczyna blogowanie z nadzieją na wysokie zarobki. Duża część poddaje się bo nie widzi efektów.
  Jeśli ktoś zakłada blog z myślą, że w bardzo krótkim czasie zacznie zarabiać dzięki niemu to jest w błędzie. Musi się uzbroić w cierpliwość, pisać, pisać i jeszcze raz pisać oraz komentować na blogach i forach. Efekty przyjdą na pewno.
  Pozdrawiam,
  Jacek Pastuszko

 2. Blog pisany nawet dla samego siebie to też dobry pomysł (przynajmniej w moim przypadku) bo własnie dzięki niemu staram się systematycznie wrzucać wpisy na bloga i cierpliwie czekać na efekty. Co do alternatywy dla bloga może być videoblog wrzucanie filmików na YT ludzie lubią oglądać krotkę materiały.

 3. Jacek – Tak jak z wszystkim, trzeba polubić to, co się robi. W innym przypadku motywacja, którą są tylko pieniądze – w momencie (długim czasie) ich braku przy prowadzeniu bloga wyparuje. Dłuższy temat, całkiem psychologiczny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge