Darmowy autoresponder freebot i płatny implebot – recenzja! | #2 Porównujemy autorespondery

Recenzja freebot i implebot
Recenzja freebot i implebot

Pierwszy autoresopnder jaki ocenie, to będzie freebot i implebot. Teoretycznie to dwa autorespondery, jednak są bardzo podobne. Można powiedzieć, że implebot, to płatny freebot. Freebot to darmowy autoresponder. A przynajmniej może taki być przez pewien czas. Implebot to jego płatna wersja. W pierwszym wpisie je omówię z prostego powodu – te dwa autorespondery znam najlepiej.

Funkcjonalności freebot i implebot

Jeżeli chodzi o freebot to w związku z wysyłaniem maili nie ma ich zbyt wiele. Po prostu możesz ustawić kolejkę mailową, followup. I tyle – minimum opcji, jednak to minimum wystarczy, żebyś prowadził e-mail marketing.

Kolejna zaleta freebot to zawijanie tekstu po x znakach. To niby banał, jednak nie zauważyłem tej opcji w żadnym innym autoresponderze.

Gdy zakładasz konto, to dostajesz 50 mb transferu (minęły piękne czasy, gdy dostawało się 1gb), jednak te 50 mb starczy na dłuższy czas 🙂

Ogromną zaletą obu autoresponderów dla osób zaczynających przygodę z e-mail marketingiem jest korejestracja. Dzięki niej możesz za darmo pozyskać nowych subskrybentów. Osoby zapiszą się na twoją listę przy okazji zapisywania się na listy innych osób. Świetna opcja i warto z niej skorzystać.

Dzięki temu osoby początkujące szybciej budują listy adresowe.

Czego mi tu brakuje? Możliwości wysyłania jednorazowych mailingów. Ta opcja byłaby bardzo pomocna. Natomiast skorzystasz z niej dopiero gdy zapłacisz za implebot.

Jeżeli chodzi o implebot to funkcjonalnosć jest trochę lepsza. Możesz wysyłać jednorazowe mailingi. Ponadto masz dostęp do raportów.

Oba autorespondery mają jeszcze jedną wadę. Na jednym koncie możesz mieć tylko jedną listę adresową (możesz to chyba zmienić kupując implebot menager). A to oznacza, że jeżeli chcesz budować kilka list to potrzebujesz wielu kont.

I to tyle jeżeli chodzi o funkcjonalności. Ten autoresponder nie zawiera mnóstwa funkcji, jest za to tani.

Poruszanie się po panelu

Ze względu, że na jednym koncie masz tylko jedną listę i, że nie posiada on wielu funkcji to poruszanie się po panelu jest bajecznie proste. Panel wygląda tak:

Tak wygląda panel implebot i freebot
Tak wygląda panel implebot i freebot

Korzystanie z niego nie sprawia większych trudności. Jedynie dostanie się do opcji co-reg jest bardziej wymagające. Jednak wystarczy wejść w ustawienia i tam pod nagłówkiem ustawienia listy jest opcja co-reg. Prostota – ten autoresponder jest z pewnością przyjazny dla osób, które boją się spraw technicznych 😉

Ustawienie co-reg w freebot
Ustawienie co-reg w freebot

Pytania i krótkie podsumowanie

Skorzystałem z formularza kontaktowego i wysłałem pytania o których mówiłem w pierwszym wpisie. Jednak nie otrzymałem na nie odpowiedzi. Jeżeli dostanę, to wkeleję je do tego wpisu.

Dlatego przejdę do krótkiego podsumowania:

Wady

  • Brak mailingów w darmowej wersji
  • Brak linków tekstowych w darmowej wersji
  • Nie otrzymałem odpowiedzi na maila
  • Tylko jedna lista ne jeden autoresponder
  • Z moich doświadczeń wynika, że można wyslać tylko jeden mail dziennie

Zalety

  • Spełnia kluczowe wymagania – dostarczanie maili
  • Darmowy, w najgorszym wypadku tani
  • Prosty w obsłudze
  • Opcja korejestracji pomoże początkującym osobom zbudować listę

Warto korzystać?

Według mnie sprawa jest prosta – jeżeli oczekuejsz zaawansowanych systemów do wysylania maili to nie. Natomiast jeżeli wystarczy Ci prosty program, który po prostu dostarczy Twoje maile do bazy, to warto skorzystać.

Ponadto polecam go osobom początkującym, które zaczynają swoją przygodę z budowaniem listy adresowej i e-mail marketingiem. Z dwóch powodów – po pierwsze mogą mieć autoresponder za darmo. Po drugie korejeestracja sprawi, że będą budować listę szybciej.

A Ty korzystałeś z tego autorespondera? Jeżeli tak, to jakie masz doświadzenia? Warto się nim zająć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge