Autoresponder getall – recenzja funkcjonalności i obsługi |#3 porównujemy autorespondery

Autoresponder to podstawowe narzędzie do zarabiania przez internet, dlatego musi być dobry. W tym wpisie zajmę się recenzją autorespondera getall. Jest to kolejne polskie narzędzie, jego oferta prezentuje się dumnie, jednak jak to wygląda w praktyce? Jak autoresponder getall sprawdza się w praktycznym działaniu? O tym dowiesz się z tego wpisu.

Zgodnie ze schematem najpierw omówimy funkcjonalności autorespondera getall, potem przejdziemy do obsługi, a na koniec krótkie podsumowanie.

Funkcjonalności autorespondera getall

Wypada on pod tym względem o wiele lepiej niż ostatnio recenzowany darmowy autoresponder freebot. Lista jego możliwości jest naprawdę duża.

Podstawowe funkcje, czyli follow-up i mailingi są uzupełnione o dodatkowe funkcje. Po pierwsze możliwość dokładnego ustawienia czasu wysyłki. To znaczy Ty możesz wysyłać maile np. między 8:00 a 9:00. Sam ustalasz o której godzinie maile zostaną wysłane – możesz dostosować wysyłkę do najlepszych godzin, w których Twoi klienci są najbardziej aktywni.

Istotnym uzupełnieniem wysyłki maili są split testy i remailing. Split testy dają Ci możliwość wpisania kilku tematów wiadomości, a autoresponder getall po określonym czasie wybierze lepszy z nich. Natomiast remailing to ponowne wysłanie wiadomości do osób, które nie otworzyły Twojej wiadomości.

I tutaj pojawia się (dla mnie) pierwszy kłopot z obsługą autorespondera getall – musisz mieć wiadomość do remailingu wcześniej przygotowaną. Ponieważ gdy ustawiasz remailing to po prostu wybierasz jedną wiadomość z już napisanych. Oczywiście nie wpływa to na skuteczność tej funkcji. Po prostu trzeba wcześniej napisać maila i dodać go do autorespondera getall.

Kolejne istotne funkcjonalności w autoresponderze to filtry – dzięki nim możesz segmentować swoją listę adresową. Kliknięcie w link, otwarcie wiadomości to przykładowe filtry jakie możesz wykorzystać. Dzięki temu Twoje wiadomości staną się bardziej dopasowane do odbiorców, a więc skuteczność Twojej komunikacji wzrośnie. Ty będziesz sprzedawał więcej bez palenia listy.

 

Do tego wszystkiego korzystając z autorespondera getall masz dostęp do bardzo przyjemnych statystyk. Niestety ich wadą jest to, że nie da się przejrzeć statystyk dla oddzielnych list, a jedynie dla całego autorespondera.  Ponadto tych statystyk nie da się w żaden sposób filtrować i dostosowywać – po prostu masz wykres z ostatnich 7 dni.

Mówię tutaj o statystykach dotyczących nowych subskrybentów na liście. Statystyki otwarć i kliknięc w link są oddzielne dla każdej wiadomości.

Autoresponder getall – korzystanie z panelu

Generalnie korzystanie jest bardzo intuicyjne – nie powinno sprawiać nikomu problemów. Dużą zaletą są instrukcje – jeżeli masz z czymś problem, to prawdopodobnie znajdziesz odpowiedź w instrukcji.

Korzystałem z wielu autoresponderów i ten jest jednym z prostszych w obsłudze. Konkurować z nim może jedynie mailerlite, jednak o nim więcej w następnej recenzji 😉

Problem z korzystaniem z autorespondra getall pojawia się gdy chcesz dokonać bardzo zaawansowanych operacji na swoich listach. Wtedy nie wszystkie działania są intuicyjne. Jednocześnie nie są one bardzo skomplikowane.

Wiele czasu zajęło mi znalezienie opcji automatycznego przenoszenia/kopiowania subskrybentów pomiędzy listami. Nie znajdziesz tej opcji w ustawieniach, żeby po kliknięciu w link osoba została przenisiona na inną listę Ty musisz kliknąć na link i wtedy na dole zostanie wyświetlona odpowiednia opcja:

Takie okno pojawi się po kliknięciu w link w edytorze wiadomości
Takie okno pojawi się po kliknięciu w link w edytorze wiadomości

Bardzo przydatną opcją jest możliwość grupowania list. Dzięki temu gdy Ty segmentujesz listę na mniejszą nie tworzy Ci się bałagan, ponieważ listy możesz pogrupować.

Jeżeli chodzi o obsługę to największą wadą jest dla mnie brak możliwości usawiania wykresu ile subskrybentów się zapisało. Chciałbym móc zmieniać dane np. wybierać listy do których chcę dane widzieć, albo okres. Natomiast nie jest to możliwe i np. gdy stworzę filtr, a na jego podstawie nową listę, to pojawi się problem, bo na wykresie będzie duży skok subskrybentów:

autoresponder-getall-statystyki

Niestety nie wygląda to ładnie, jednak o wiele gorsze jest to, że zaburza statystyki.

Podsumowaie

Miałem do obsługi każdego autorespondera wysyłać maile. W przypadku getall nie jest to konieczne, ponieważ oni odpowiedzieli na pytania w swojej prezentacjia autorespodnera. Jednocześnie zadałem pytania by zobaczyć jak szybko odpowiedzą na mojego maila. Odpowiedzieli po pięciu minutach!

Z supportu getalla korzystałem kilka razy i tylko raz byłem niezadowolony. Odpowiadają szybko i pomagają rozwiązać kłopoty.

Natomiast jeżeli chodzi o dostarczalność maili to stoi ona  na bardzo wysokim poziomie – ponad 99% maili jest dostarczanych. Co więcej do bazy 100.000 maili wiadomość zostanie dostarczona w ciągu 10 minut. Poniżej wklejam fragment odpowiedzi supportu, dotyczący pytania:

Dostarczalność maili stoi na bardzo wysokim poziomie
Dostarczalność maili stoi na bardzo wysokim poziomie

Te dwie statystyki są wystarczającym powodem by korzystać z autorespondera getall. Jeżeli nie jesteś marketingowym nerdem, który będzie czynił cuda na swoich listach, to autoresponder getall w 100% zaspokoi twoje potrzeby. Ponadto autoresponder getall możesz przetestować za złotówkę.

A Ty korzystałeś kiedyś z tego autorespondera? Jakie są Twoje doświadczenia?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge