3 darmowe motywy od Template Monster

Dzisiaj kolejny wpis powstający dzięki współpracy z TemplateMonster autorstwa Janusza Kamińskiego. Osatatni przedstawiał 3 darmowe motywy, a dzisiaj kolejna porcja darmowych szablonów do WordPress.

Wielu użytkowników WordPress nie zdaje sobie sprawy, że ten system rozpowszechniany jest na licencji GNU General Public License i jest dostępny bezpłatnie. Oprócz tego duża cześć motywów i wtyczek dla niego też zgodne są z licencją GPL. Chociaż producenci gotowych rozwiązań dla WordPress dojść często posługują się z licencji do jednorazowego użytku. Nie jest to zabronione, jednak społeczeństwo WordPress (w tym i twórcy systemu) negatywnie odnosi się do takiego typu rozwiązań i zachęca firmy do zmiany swojej polityki. Wystarczy poczytać blog Matta Mullenwega – założyciela WordPress CMS, aby upewnić się w tym.

To właśnie spowodowało, że w marcu 2016 roku developerzy TemplateMonster prezentowali pierwsze motywy zgodne z licencją GPL wersji 3.0. Na obecną chwilę na stronie marketplace zebrano już 412 takich produktów (do nich należą motywy dla WordPress i WooCommerce) i ich liczba ciągle się zwiększa. Także na stronie TemplateMonster pojawili się darmowe motywy GPL. Właśnie o nich i będziemy pisać poniżej.

Oprócz przewag licencji GPL, która pozwala na wielokrotnie używanie templatek, podane motywy mają inne istotne zalety. Po pierwsze, one zostały zbudowane o najnowszą wersję Cherry Framework 5.0 i zawierają kluczowe wtyczki i widgety Cherry. Dzięki temu możecie korzystać z najnowszych opcji tego frameworku. Motywy zawierają rozbudowane opcji personalizacji, co pozwala zarządzać wyglądem strony w trybie online. Są one kompatybilne z popularnymi wtyczkami dla WordPress, co pozwala szybko rozszerzyć funkcjonalność strony.

 

Monstroid 2 Lite

Monstroid 2 Lite to uproszczona wersja motywu flagowego producenta. I chociaż ona zawiera tylko podstawowe opcji, to może być stosowana do tworzenia strony hobbistycznej oraz prostej strony firmowej. Przy tym można szybko rozszerzyć funkcjonalność tego motywu za pomocą wtyczek z repozytorium WordPress.

Podany motyw opiera się o Cherry Framework 5.0, dzięki czemu można korzystać z rozwijanego menu, dynamicznego suwaka, kalendarza, opcji mediów społecznościowych itd. Motyw jest responsywny i przyjazny dla SEO.

 

Demo – https://www.templatemonster.com/pl/demo/59560.html

Pobieranie- https://www.templatemonster.com/pl/szablony-wordpress-59560.html

Kustrix Lite

Projekt motywu Kustrix Lite jest poświęcony modzie i będzie idealnie pasował do tworzenia nowoczesnego bloga modowego. Jednak na potrzeby może być dostosowany do innych tematów niszowych. Szablon zawiera rozbudowane opcji personalizacji, co pozwala szybko zmodyfikować go według własnych potrzeb. Sam projekt motywu ma standardowy 2-kolumnowy układ. Dzięki temu można w wygodny sposób ułożyć kluczowe elementy treściowe na stronie www.
Demo – http://www.templatemonster.com/pl/demo/60061.html

Pobieranie- https://www.templatemonster.com/pl/szablony-wordpress-60061.html

PhotoLab

jest poświęcony fotografii i będę pasował do tworzenia portfolio fotograficznego oraz blogA tematycznego. Do templatki została wbudowana galeria i mediateka Cherry, które pomogą tworzyć galerie i w wygodny sposób przedstawiać autorskie foto klientom. Oprócz tego motyw zawiera inne popularne wtyczki Cherry, co pozwala przedstawić inne typy informacji na stronie www.
Oprócz wspominanych powyżej galerii i mediateki do motywu były dodane MegaMenu, kalendarz i opcji mediów społecznościowych. Motyw wspiera również fonty webowe Google i zawiera mapę Google.  Także on ma poprawny kod, stworzony w odpowiedniości do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. A więc strona oparta o ten motyw będzie przyjazna dla SEO.

 

DEMO – https://www.templatemonster.com/pl/demo/53920.html

Pobieranie- https://www.templatemonster.com/pl/szablony-wordpress-53920.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge