3 darmowe motywy wordpress od Template Monster

Autorem dzisiejszego wpisu jest Janusz Kamiński z bloga Template Monster.

Na dzień dzisiejszy posiadania własnego blogu stało bardzo popularnym trendom wśród internautów. Za jego pomocą każdy wybitny użytkownik Internetu może opowiedzieć o swojej pasji, osiągnięciach, podzielić się wiedzą oraz umieścić foto i wideo z ostatniej podróży. Ponieważ dla tworzenia bloga dostępne są różne platformy, zbudować go można szybko i stosunkowo niedrogo. A w przypadku użycia niektórych popularnych serwisów blogowych – za darmo.

Na naszej stronie pisaliśmy już o różnych podstawowych rzeczach dotyczących tworzenia strony w oparciu o WordPress, zaczynając od instalacji systemu , a kończąc wyborem motywów . W dzisiejszym wpisie chcemy przedłużyć podany temat i przedstawić Państwu kilka bezpłatnych motywów do najpopularniejszego na świecie systemu zarządzania treścią – WordPress. W ciągu ostatniego roku ten system podbił 25% rynku, czyli ze 100 stron stworzonych w oparciu o różne CMS, 25 zasilane przez WordPress.

Największa liczba darmowych motywów dla WordPress dostępna na serwisie http://wordpress.org/. Ale bezpłatne templatki można pobrać i na innych stronach. Tym razem przestawiamy Państwu darmowe motywy od znanej amerykańskiej firmy TemplateMonster, która tworzy rozwiązania dla WordPress zaczynając od stycznia 2006 roku.

Przedstawione motywy wykonane są zgodnie ze wszystkimi wymaganiami dotyczącymi standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. One są responsywne i kompatybilne z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Oprócz tego każda paczka z motywem zawiera pliki PSD, co pozwala zmodyfikować wygląd strony internetowej w zależności od własnych potrzeb. Razem z plikami PSD w paczce są dostępna niezbędna dokumentacja.

Dzisiejszy zestaw zawiera 3 motywy, które poświęcone tematowi restauracji, usług doradczych i portfolio fotograficznemu. Jednak mogą być przystosowanie do innych celów. Zapraszamy więc do bliższego zapoznania z templatkami.

Motyw Restauracja

Jeżeli planujecie zbudować stronę poświęconą lokalu gastronomicznemu, ten motyw będzie dobrym rozwiązaniem do realizacji waszego pomysłu. Projektanci templatki uwzględnili główne trendy i wymagania użytkowników do stron związanych z biznesem gastronomicznym. Dlatego motyw Restauracja dostarcza wszystkie niezbędne funkcji i świetnie wygląda. Przy tym jego projekt nie jest obciążony nadmierną ilością elementów graficznych.

Strona główna wizualnie dzieli się na dwie części. Przy tym główny akcent zrobiony jest na górnej części, która łączy w sobie rozwijane menu i pełnoekranowy suwak. Za pomocą tego menu można dostać się do wszystkich rozdziałów i podrozdziałów strony internetowej. A suwak pozwala przedstawić przed odwiedzającymi wyposażenie restauracji, firmowe danie oraz ciekawe nowości restauracyjne.

Poniżej suwaka znajdują się kilka bloków zawierających ostatnie artykuły z blogu, galerie zdjęć, specjalne propozycje oraz opinie byłych klientów. Oprócz tego jest możliwość zapisać się na newsletter i dostawać meile o ostatnich nowościach lokalu gastronomicznego.

Motyw jest responsywny i kompatybilny z najpopularniejszymi przeglądarkami internetowymi. Wszystkie opcji zrealizowane w oparciu o Cherry Framework wersja 3.1.4.

wygląd motywu restauracja wordpress
wygląd motywu restauracja wordpress

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS: 4.0.x

Kompatabilny z WordPress: 3.6.x-4.5.x

Wersja Cherry Framework: 3.1.4

Wersja Bootstrap: 2.3.1

Kodowanie: CSS 3, HTML 5, JQuery, LESS

Animacja: HTML plus JS

Dodatkowe funkcje: Advanced Theme Options, Sliced PSD, Back To Top Button, Calendar, Crossbrowser Compatibility, Custom Page Templates, Drop Down Cart, Dropdown Menu, Favicon, Google map, Google Web Fonts

Język: Angielski

DEMO – www.templatemonster.com/pl/demo/52056.html

Pobranie – www.templatemonster.com/pl/free-templates/szablon-wordpress-restauracija/

 

Motyw Usługi Doradcze

Poszukujecie funkcjonalną i stylową templatkę do tworzenia strony biznesowej? Motyw „Usługi doradcze” idealnie pasuje do realizacji tego celu. Przy tym paczka z motywem zawiera wszystkie pliki PSD i odpowiedni obrazki, co pozwala w szybki sposób zmienić projekt w odpowiedniości do własnych potrzeb.

Projekt motywu jest dynamiczny, jednak nie jest obciążony animacjami, dzięki czemu strona ładuje się bardzo szybko. Połączenie białego, niebieskiego i szarego kolorów dodają stronie lekkości i elegancji, co w rezultacie pozwala skierować uwagę użytkowników na usługi firmy. Przy tym strona główna zawiera pełnoekranowy suwak, rozwijane menu i dynamiczne bloki informacyjne opisujące działalność firmy.

Motyw jest kompatybilny z popularnymi wtyczkami dostępnymi na repozytorium wordpress.org, w tym WPML, bbPress, BuddyPress, Сontact Form itd. Funkcjonalność motywu jest realizowane dzięki wbudowanym widgetom oraz oparciem o Cherry Framework wersji 3.1.4. A jego kompatybilność z przeglądarkami i responsywność jest realizowana przez elementy Bootstrap.

wygląd motywu usługi wordpress
wygląd motywu usługi wordpress

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS: 4.2.x

Kompatabilny z WordPress: 3.6.x-4.5.x

Wersja Cherry Framework: 3.1.4

Wersja Bootstrap: 2.3.1

Animacja: HTML plus JS

Język: Angielski

DEMO – www.templatemonster.com/pl/demo/54599.html

Pobrać – www.templatemonster.com/pl/free-templates/szablon-wordpress-uslugi-doradcze/

Motyw Portfolio Fotograficzne

Profesjonalne zajęcie fotografią wymaga od osoby posiadania ukompletowanego portfolio, reprezentującego umiejętności fotografa. Przy tym w dzisiejszych czasach portfolio fotograficzne najczęściej przyjmuje postać elektroniczną i umieszcza się na stronie internetowej. Takie rozwiązanie pozwala klientom w dowolną chwile i z dowolnego miejsca mającego dostęp do Internetu zapoznać się z pracami autora i zamówić odpowiedni usługi.

Ponieważ portfolio fotograficzne jest zbiorem zdjęć, kluczowym elementem dla jego elektronicznej wersji jest rozbudowana galeria zdjęć. W przedstawionym motywie udało się realizować prostą i funkcjonalną galerie, która nie obciąża stronę i pozwala szybko przeglądać dostępne na stronie foto. Oprócz obecności galerii, templatka zawiera blog, co pozwala dodawać ciekawe tematyczne artykuły

Podany motyw wygląda świeżo i stylowo. Strona główna zawiera minimalną ilość informacji tekstowej, przy tym akcent zrobiony jest na grafikę. A dzięki dodaniu efektów Parallax i Lazy Load przewijanie strony odbywa się dynamicznie.

Motyw zawiera wbudowane widgety, pozwalające zapisać się na newsletter oraz śledzić za stroną przez media społecznościowe. Inne zaawansowane opcji realizowane są w oparciu ol Cherry Framework.

wygląd motywu fotograficznego wordpress
wygląd motywu fotograficznego wordpress

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS: 4.2.x

Kompatabilny z WordPress: 3.6.x-4.5.x

Wersja Cherry Framework: 3.1.5

Wersja Bootstrap: 2.3.1

Animacja: HTML plus JS, Parallax, Lazy Load effect

Język: Angielski

DEMO – www.templatemonster.com/pl/demo/53917.html

Pobrać – www.templatemonster.com/pl/free-templates/szablon-wordpress-portfolio-fotograficzne/

8 thoughts on “3 darmowe motywy wordpress od Template Monster

 1. Ja właśnie zastanawiam się nad nowym motywem sklepu modelarskiego. Tylko, że jest to sklep internetowy i nie wiem jaki byłby najbardziej trafny. Może macie jakieś pomysły? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
  Jacek ostatnio opublikował…Sklep modelarski RC

  1. Jeżeli sklep jest stworzony w oparciu o WooCommerce, to tutaj jest cała kategoria szablonów:
   http://www.templatemonster.com/pl/type/szablony-woocommerce/
   Z pewnością znajdziesz coś dla siebie 😉
   Natomiast jaki konkretnie wybrać, to Ty znasz branżę najlepiej 😉
   Mi osobiście z tym tematem kojarzy się jakiś jasnobrązowy szablon. Jednak jestem w tym temacie zielony.
   Hubert Oleszczuk ostatnio opublikował…Jak wybrać dobry i tani hosting? Czy to w ogóle możliwe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge