#10 „Błogosław to czego pragniesz”

Kolejny rozdział z książki „Bogaty albo biedny, po prostu różni mentalnie” jest powiązany z ideą prawa przyciągania. Podkreśla on, że bogaci podziwiają innych bogatych, natomiast biedni nie lubią, nienawidzą, kpią, szydzą itd. z bogatych osób.

Z pewnością znasz takie zachowania. Nie zawsze dotyczą one pieniędzy, są widoczne już w szkole. Każdy chce mieć jak najlepsze oceny, jednak zwykle sam nazywa osoby, które się dobrze uczą „kujonami”, albo „lizusami”.

Czasem wystarczy, że ktoś dostanie lepszą ocenę i już zostanie tak nazwany (bo ośmielił się dostać 3-, gdy reszta dostała dwóje).

Mentalne blokady

T. Harv Ekher mówi, że nie możesz stać się kimś kogo nie lubisz. Jeżeli uważasz bogatych za złodziei, skąpców, oszustów, a sam chcesz być uczciwy i chojny, to nigdy nie staniesz się bogaty. Dlaczego? Bo nie chcesz stać się skąpym oszustem (a według Ciebie KAŻDY bogaty taki jest).

Dlatego zastanów się co sądzisz o bogatych osobach. Bądź ze sobą szczery – jeżeli uważasz ich za farciarzy, głupców, pyszałkowate dzieci milionerów, oszustów, krętaczy itd. to przyznaj się do tego. Dzięki temu wiesz na czym stoisz i wiesz, że musisz to przepracować jeżeli chcesz zarabiać więcej.

Inaczej podświadomie będziesz powstrzymywał siebie od osiągnięcia sukcesu. To będzie blokowało Ciebie w realizacji celów.

Nie musi być idealnie…

Wiele osób pewnie chciałoby myśleć „doskonale”, czyli żeby nie pojawiła się ani jedna zła myśl. Jednak nawet T. Harv Ekher opowiada w swojej książce o tym jak pomyślał w „zły” sposób. Różnica pomiędzy nim a przeciętną osobą polega na tym, że on szybko zauważył jak jego myśli podążają w niekorzystnym kierunku i dzięki temu świadomie zmienił ich tor.

Dlatego nawet jeżeli zdarza Ci się myśleć w niewłaściwy sposób, to zamiast wściekać się na siebie pogratuluj sobie, że zauważyłeś to i świadomie zmień tor swoich myśli. Jeżeli zaczniesz działać w ten sposób, to  po pewnym czasie takie zachowanie wejdzie Ci w nawyk i jeżeli zauważysz niekorzystne myśli, to szybko się z nimi rozprawisz.

Plany na lipiec?

Plany na lipiec są bardzo proste. Przede wszystkim przeanalizuję swoje myśli dotyczące bogactwa, bogacenia się, bogatych, pracy przez internet i podobnych rzeczy. Od tego zacznę swoją pracę nad mentalnością w ciągu tego miesiąca.

Ponadto każdego dnia będę przepracowywał co najmniej jedno przekonanie (postaram się testować różne metody), oraz będę zwracał uwagę na swoje myśli. I gdy pojawią się te niekorzystne, które mi nie pomagają to zacznę je świadomie zmieniać w kierunku tych pozytywnych.

Na koniec chcę podzielić się z Tobą, świetnym cytatem z książki „bogaty albo biedny, po prostu różni mentalnie’, który świetnie pokazuje jak należy podejść do przekonań, w które wierzysz.

Pamiętaj też, że myśli i opinie, które przychodzą Ci do głowy, nie są ani dobre, ani złe, ani słuszne, ani niesłuszne, ale z pewnością mogą wzmocnić albo osłabić twoje szczęście i sukces, gdy wkraczają do twojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge